Certifikáty GeoTrust budú vydávané novým intermediatom

Logo certifikačnej autority GeoTrust

(5. 12. 2013) Certifikačná autorita GeoTrust vrámci skvalitňovania svojich služieb integruje vlastnú infraštruktúru SSL certifikátov pod existujúci systém Symantecu (predtým Verisign).V dôsledku tejto zmeny, ktorá bude prínosom pre zákazníkov vďaka urýchleniu vystavovania certifikátov, budú všetky nové SSL certifikáty GeoTrust vystavované novým Intermediate certifikátom.

V prvej vlne bude od 6. 12. používaný nový Intermediate certifikát GeoTrust SSL CA - G2, s ktorým sa vystavujú certifikáty True BusinessID vrátane variantu Wildcard. Certifikát s rozšíreným overením True BusinessID EV bude vystavený z Intermediate certifikátu GeoTrust Extended Validation CA - G2.
V druhej vlne príde k zmene intermediate certifikátu, vystavujúceho certifikáty RapidSSL a QuickSSL. Konkrétny dátum zatiaľ nepoznáme, ale stane se tak v roku 2014.

Táto zmena vás nemusí znepokojovať, pretože nový Intermediate certifikát obdržíte e-mailom spolu s novovystaveným certifikátom, takže ho nemusíte hľadať. Stačí ho nasadiť na server pri inštalácii nového certifikátu. Ako na to vám poradí nápoveda na SSLmarket.sk.

Koreňový SSL certifikát GeoTrust zostáva nezmenený, takže touto zmenou nie je ovplyvnená dôveryhodnosť certifikátov v prehliadačoch. Viac informácií nájdete na našom blogu.