CSR request a privátny kľúč si môžete vygenerovať v objednávke

(12.5.2017) Zákazníci SSLmarketu majú teraz možnosť vytvoriť si CSR request a privátny kľúč priamo vo svojej objednávke. Túto možnosť ocenia vo chvíli, keď nemajú prístup na server alebo na ňom nedokážu CSR vygenerovať..

Máte problém so získaním CSR? V SSLmarkete už nemusíte

CSR request obsahujúcí verejný kľúč je nutným predpokladom pre vydanie SSL certifikátu. Často je dodanie CSR pre zákazníka problém, pretože musí kontaktovať administrátora servera, zariadenie CSR neumožňuje vygenerovať (NASy a iné sieťové úložiská), alebo hosting nie je ochotný zadarmo CSR vytvoriť (to sa netýka hostingu SlovakNet.sk, s ktorým môžete vytvoriť CSR v centre administrácie rovnako, ako ho jedným klikom nainštalovať).

Aby v týchto prípadoch naši zákazníci nemuseli používať nedôveryhodné generátory CSR, u ktorých hrozí kompromitácia privátneho kľúča, doplnili sme možnosť vytvorenia privátneho kľúča a CSR priamo v objednávke.

Ako CSR a privátny kľúč vygenerovať

Pri každom dialógu pre vloženie CSR teraz vidíte novú možnosť Vygenerovať CSR.

Po jej stlačení bude vygenerovaný privátny kľúč a CSR request, ktoré uvidíte v dvoch formulároch. Privátny kľúč si skopírujte a uložte pre inštaláciu SSL certifikátu.

Privátny kľúč samozrejme neukladáme, takže ho nie je možné obnoviť! Uložte ho na bezpečnom mieste pre neskoršie nahranie na server. Privátny kľúč uchovávajte v súkromí - nesmie sa dostať do nepovolaných rúk! Slúži na dešifrovanie dát zašifrovaných certifikátom a bez neho certifikát nemôže na serveri fungovať.

V prípade potreby nahliadnite do článku nápovedy venujúcemu sa použivateľskému účtu SSLmarket, alebo sa obráťte na zákaznícku podporu SSLmarket.