Kompletné informácie o konci podpory SHA-1

(19.9.2014) SSLmarket.sk vám prináša kompletné informácie o konci podpory SHA-1 certifikátov, ich zobrazovaní v Google Chrome, a možnostiach upgradu na SHA-2. Náš systém a certifikačné autority sú plne pripravené na upgrade vašich certifikátov na SHA-2.

Koniec podpory SHA-1 certifikátov u CA rodiny Symantec

S účinnosťou od 1.1.2016 nebude žiadna certifikačná autorita z CAB fóra vydávať SSL certifikáty s použitím SHA-1 (to sa netýka Root CA).

Zákaznícke SHA-2 certifikáty by nemali byť používané s SHA-1 Intermediatmi, pretože sú dostupné ich SHA-2 verzie. Root certifikátov sa koniec podpory a upozornenia v prehliadači netýkajú, tento podpis sa v prehliadači nekontroluje.

S účinnosťou od 16.1.2015 by CA nemala vydávať zákaznícke certifikáty s použitím SHA-1 a expiráciou po 1.1.2017.

Koniec podpory SHA-1 certifikátov v Google Chrome a jeho varovanie

Populárny prehliadač Google Chrome bude pri certifikátoch s SHA-1 a expiráciou v roku 2016 a neskôr zobrazovať nepríjemné upozornenie. Ktorých certifikátov sa varovanie týka a informácie o nových symboloch v adresnom riadku nájdete na stránke Koniec podpory SHA-1 certifikátov v Google Chrome.

FAQ - často kladené otázky

Najčastejšie otázky, súvisiace s problematikou konca SHA-1 v certifikátoch, sme shrnuli do článku FAQ - koniec podpory SHA-1 certifikátov a ich upgrade.

Ako upgradovať SSL certifikát na SHA-2?

Náhradu SHA-1 certifikátu vykonáte veľmi jednoducho. V zákazníckej administrácii máte k dispozícii možnosť Znovu vystaviť SSL certifikát. Vložte do tejto ponuky váš (nový) CSR request, a označte SHA-2. Žiadosť pošleme certifikačnej autorite, ktorá čo najskôr vydá nový SSL certifikát s SHA-2. Celá zmena je samozrejme celkom zadarmo.

Novo vystavený certifikát (s pôvodnou expiráciou a ostatnými parametrami) vám od nás dorazí e-mailom spolu s príslušnými SHA-2 Intermediate certifikátmi.

V prípade potreby sa neváhajte obrátiť na zákaznícku podporu SSLmarket.