Nový spôsob overovania pomocou DNS a súboru na FTP

(15.3.2017) Od 15.3.2017 prichádza k zmene spôsobu alternatívneho overenia pomocou DNS záznamu a súboru na FTP. Prečítajte si o drobných zmenách, ktoré je potrebné pri použití alternatívneho overenia vykonať.

CNAME záznam sa mení na TXT

Overenie pomocou DNS záznamu doteraz fungovalo pomocou typu CNAME. Teraz prichádza k zmene a ponovom bude DNS overenie prebiehať prostredníctvom TXT záznamu.

Výhodou je jednoduchšie nastavenie, pretože pri TXT zázname pre DNS overenie stačí vyplniť cieľ, ktorý dostanete od SSLmarketu. "Ľavú" stranu nemusíte nastavovať, pretože tam je názov danej domény.

Súbor pre overenie je teraz .txt

Jednou z dvoch hlavných zmien v overení pomocou súboru je zmena typu súboru. Namiesto HTML súboru sa teraz používa súbor TXT.

Druhou novinkou je umiestnenie súboru fileauth.txt. Už sa nebude nahrávať do rootu webu, ale do priečinka /.well-known/pki-validation/. Už teda nebude možné súbor umiestniť do koreňového adresára webu.

Kde je možné nájsť informácie pre nastavenie?

Stále platí, že informácie pre nastavenie obdržíte e-mailom a tiež ich nájdete v detaile objednávky v administrácii SSLmarketu.

V prípade potreby nahliadnite do článku nápovedy, venujúcemu sa používateľskému účtu SSLmarket, alebo sa obráťte na zákaznícku podporu SSLmarket.