Plná podpora Certificate Transparency a zmena DV intermediate certifikátov

(22. 2. 2016) Symantec dokončuje podporu Certificate Transparency u DV certifikátov, tie budú vystavované s novými intermediate certifikátmi. S tým súvisia nové intermediate certifikáty pre RapidSSL, RapidSSL Wildcard, QuickSSL a QuickSSL Premium.

Certificate Transparency pre všetky certifikáty

Po nedávnom zapnutí Certificate Transparency u OV certifikátoch bude kompletná podpora tejto bezpečnostné funkcie dokončená 29. 2., kedy ju začnú podporovať aj DV certifikáty Symantec.

Všetky SSL certifikáty od CA Symantec, Thawte, GeoTrust a RapidSSL budú od konca februára zabezpečené pomocou Certificate Transparency.

Zmena intermediate certifikátov - čo znamená a koho sa týka?

Zmena znamená vystavovanie nových certifikátov inou sprostredkujúcou CA a jedná sa o technickú záležitosť, ktorú užívateľ ani nepostrehne. Dôležitá je pre administrátora, ktorý sprostredkujúce certifikáty potrebuje na inštaláciu na server.

Zmena sa týka len novo vydaných certifikátov RapidSSL, RapidSSL Wildcard, QuickSSL a QuickSSL Premium, nie už platných. Tie sa meniť nemusia.

Kde intermediate certifikáty nájdem?

Aktuálne Intermediate certifikáty nájdete vždy v našej správe o vystavení, a nemusíte ich nikdy hľadať. Certifikáty sú vždy aktuálne a správne; pri každom vystavení ich načítame cez API priamo od certifikačnej autority.

Intermediate certifikáty samozrejme nájdete aj na webe certifikačných autorít Symantec a Thawte .   

Neviete si rady? Kontaktuje našu podporu

V prípade potreby sa neváhajte obrátiť na zákaznícku podporu SSLmarket .