Symantec sa stal najväčšou certifikačnou autoritou na svete

(28. 8. 2015) Symantec je najväčšou a nejprestížnejšou certifikačnou autoritou na svete; potvrdil to výskum spoločnosti Netcraft. Tá pravidelne skúma používané SSL certifikáty na internete. Z ich celkového počtu bola takmer tretina od Symantecu, pri EV certifikátoch viac než polovica.

Symantec Website Security Platinum partner

Akvizícia pomohla dosiahnuť vrchol

Symantec v októbri 2010 dokončil prevzatie časti spoločnosti VeriSign, ktorá sa zaoberala overením a identitou (VeriSign Authentication Services). Touto akvizíciou za viac ako miliardu dolárov získal celú časť spoločnosti VeriSign vydávajúcu SSL certifikáty a Managed Public Key Infrastructure (MPKI), vrátane doplnkových služieb ako VeriSign Trust Seal.

Symantec akviziciou CA Verisign získal tiež certifikačné autority Thawte, GeoTrust a GeoTrustu podriadenú CA RapidSSL. Získal významný podiel na trhu SSL certifikátov, ktorý ešte zväčšil.

Teraz patrí certifikačnej autorite Symantec a dcérskym CA najväčší podiel na trhu s SSL certifikátmi. Markantnú prevahu má Symantec pri najdôveryhodnejších produktoch - aktuálne drží 53% podiel vydaných EV certifikátov na internete. Celkovo Symantec vydal 30 % všetkých SSL certifikátov na trhu.

Aký je prínos pre zákazníka?

Získanie majoritného tržného podielu Symantecom je významné pre výber správneho SSL certifikátu, aj keď to nemusí byť na prvý pohľad zrejmé. Potvrdzuje to kvalitu produktov a služieb tejto certifikačnej autority.

Symantec je dlhohodobo lídrom v oblasti bezpečnosti a darí sa mu perfektne plniť náročné kritériá vydávania SSL certifikátov v súlade s požiadavkami CAB fóra (sú nazývané Baseline Requirements) a ostatných štandardov, ako napríklad Certificate Transparency od Google.

ZONER software je Platinum Partnerom spoločnosti Symantec. Tento titul nám bol udelený na základe dlhoročnej obchodnej spolupráce a vysokej kvality služieb. Pre zákazníkov je zárukou, že certifikáty len nepredávame, ale pridávame k nim pridanú hodnotu a zákaznicku podporu na vysokej úrovni.

Informácie o tom, akú pridanú hodnotu vám prináša naša spolupráca so Symantec, nájdete na stránke O nás.

O spoločnosti Symantec

Spoločnosť Symantec (Symantec Corporation) je svetová jednotka v poskytovaní bezpečnostných riešení, úložísk a správy systémov. Spoločnosť bola založená v roku 1982 a v súčasnosti dosahuje ročný príjem 6,7 miliard dolárov. Spoločnosť sídli v Kalifornii a tvorí ju viac ako 20.000 zamestnancov.

Zdroj: Netcraft, Symantec - World's Largest Certificate Authority

V prípade potreby sa ako obvykle neváhajte obrátiť na zákaznícku podporu SSLmarket.