Správa zákazníckeho účtu SSLmarket

Možnosti zákazníckeho účtu SSLmarket

Zákaznícky účet SSLmarket vám ponúka prehľadnú administráciu a správu certifikátov. Nájdete tu kompletné informácie o certifikáte, prehľad riešených objednávok aj expirujících certifikátov. Váš certifikát si tu môžete aj stiahnuť.
Môžete si tiež otestovať správnosť inštalácie vášho certifikátu.

Prihlásenie do zákazníckeho účtu a nastavenie

Prihlásenie do administrácie

Prihlásenie do administrácie sslmarket prebieha na adrese sslmarket.sk a sslmarket.sk podľa pobočky, na ktorej bol váš účet vytvorený. Ak sa nemôžete na sslmarket prihlásiť, je možné, že sa prihlasujete na nesprávnej pobočke. Účty sú pre českú a slovenskú pobočku rozdelené z fakturačných dôvodov. Ak nepoznáte prihlasovacie údaje, môžete si nechať poslať nové.
V prípade problému s prihlásením neváhajte kontaktovať zákaznícku podporu

Správa účtu - úprava údajov

Ak potrebujete zmeniť alebo upraviť údaje na zákazníckom účte, kliknite na Základné údaje v sekcii Správa účtu.
Kliknutím na ikonu ceruzky vyvoláte dialóg úpravy údajov. Po úprave kliknite na uložiť a zaneste do systému upravené informácie.

Nastavenie emailovej komunikácie

V sekcii Správa účtu - zasielanie správ môžete nastaviť zasielanie upozornení zo systému SSLmarket. Dôležité je zasielanie informácií o expirácii certifikátu. Túto informáciu môžete nechať zasielať na autorizačný a technický kontakt, uvedený v objednávke certifikátu. Autorizačný kontakt je spravidla osoba, ktorá bola v objednávke certifikátu uvedená ako zamestnanec firmy určený pre telefonické overenie autoritou. Technický kontakt je osoba, ktorá obdržala certifikát emailom.

Ak nechcete, aby váš zákazník dostal správu o expirácii od SSLmarket, môžete vypnúť zaslanie informácie o expirácii autorizačnému kontaktu.

Správa objednávok

Zoznam certifikátov a zoznam objednávok

Pod ponukou Zoznam objednávok sú zobrazené aktuálne riešené objednávky SSL certifikátov a ich aktuálny stav. Po dokončení sú objednávky presunuté do Zoznamu certifikátov, kde nájdete všetky aktuálne platné certifikáty. Kliknutím na ikonu lupy sa dostanete do detailu objednávky.

Detail objednávky

Vloženie verejného kľúča (CSR)

Po objednaní certifikátu je potrebné vytvoriť verejný kľúč (CSR request) pre certifikačnú autoritu, ktorá na jeho základe vygeneruje nový certifikát. Ak je certifikát na našom servere, zabezpečíme súvisiace technické úkony vrátane inštalácie na server
Verejný kľúč (CSR request) môžete vložiť v detaile objednávky po kliknutí na Vložiť nový. Po jeho vložení uvidíte v ňom obsiahnuté informácie. Všetky CSR Requesty musia mať bitovú hĺbku 2048 bitov.

Verejný kľúč
Ak po vložení systém hlási chybu CSR, kontaktujte zákaznícku podporu. Najčastejšie sa jedná o rozpor v názve objednávanej domény a domény v CSR (Common name), alebo o preklep v názve žiadateľa (organizácie) v CSR a objednávke.

Ako na predĺženie (renew)

Po prihlásení do administrácie SSLmarket uvidíte súhrn certifikátov spolu s ich expiráciou. Ak je expirácia certifikátu zvýraznená červeno, nastal už čas, v ktorom je možné certifikát predĺžiť. Kliknutím na modrú ikonu šípok sa dostanete do objednávky predĺženia certifikátu. Stačí skontrolovať a prípadne upraviť údaje minulej objednávky a predĺženie potvrdiť.

Možnosti platby

Platobné detaily a platba online

Na urýchlenie objednávky certifikátu môžete využiť online platbu kartou. Pri použití platobnej karty je platba prijatá okamžite a certifikáty s overením domény (DV) môžete mať vystavené počas niekoľkých minút. Samozrejme máte k dispozícii aj platobné detaily pre platbu prevodom.V detaile objednávky kliknite na odkaz platba a na ďalšej stránke na Uhradiť SSL certifikát. Potom budete presmerovaný na zabezpečenú platobnú bránu, v ktorej zadáte detaily vašej platobnej karty. Po potvrdení platby sa dostanete späť do administrácie SSLmarket a uvidíte, či bola platba úspešná.

Platobné detaily a platba online

Správa certifikátu

Možnosť stiahnutia certifikátu z administrácie

Vystavený certifikát pošle autorita na email technického kontaktu uvedeného v objednávke. Certifikát je zaslaný v textovej forme a je zakódovaný vo formáte Base64. Váš certifikát si však môžete pohodlne stiahnuť aj z našej administrácie.

Možnosť otestovania správnosti inštalácie

Správna inštalácia certifikátu je kľúčom k jeho dôveryhodnosti pre vašich návštevníkov. Môžete si správnosť inštalácie Vášho certifikátu otestovať. Túto možnosť nájdete v detaile objednávky pod Test certifikátu. Kliknutím na tento odkaz sa dostanete na stránku s testom, kde môžete správnosť inštalácie otestovať.

Ak budú na serveri chýbať Intermediate certifikáty, nebude certifikát pre návštevníkov dôveryhodný a bude zobrazovať bezpečnostné varovania. Ak chcete mať istotu, že ste certifikát nainštalovali správne a že bude pre návštevníkov dôveryhodný, nechajte inštaláciu skontrolovať nástrojom od certifikačnej autority. Nástroj pre kontrolu nasmerujte na váš web zadaním URL adresy, na ktorej sa certifikát nachádza. Ak je všetko v poriadku, nástroj vám zobrazí pozitívny výsledok. Ak je niečo v neporiadku, nástroj vám oznámi príčinu chyby a ak Intermediate certifikát chýba, vypíše vám certifikáty presne pre konkrétny typ certifikátu.

Autorenew certifikátov

Automatické predĺženie certifikátu

SSLmarket umožňuje pri každej objednávke certifikátu zvoliť jeho automatické predĺženie 30 dní pred expirácíou. Môžete tak zabezpečiť včasné predĺženie a zaručiť, že certifikát na webe neexpiruje a nebude odradzovať používateľa od jeho návštevy.

Autorenew certifikátu môžete zapnúť pri jednotlivých objednávkach, ako aj globálne pre celý účet.

Autorizovaná požiadavka na zákaznícku podporu

p>Ak nám potrebujete čokoľvek povedať alebo máte otázky, neváhajte využiť kontaktný formulár zákazníckej podpory. Túto možnosť nájdete na ľavej strane pod Autorizovaná požiadavka

V prípade potreby neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu, ktorá vám pomôže s výberom certifikátu a akýmkoľvek problémom.