Overenie spoločnosti (Organization Validation)

SSL certifikáty ponúkajú vyšší stupeň dôveryhodnosti oproti certifikátom DV vďaka kompletnej identifikácii spoločnosti, pre ktorú je SSL certifikát vystavený. Overenie spoločnosti zdôrazňuje dôveryhodnosť prevádzkovateľa www projektu, návštevník má možnosť kedykoľvek si prevádzkovateľa stránok overiť.

Certifikáty OV majú široké využitie a ich nasadenie je možné odporučiť na akýkoľvek webový projekt od firemných stránok po rozsiahle projekty, e-shopy, intra/extranetové portály. Certifikáty sú pomerne rýchlo vystavované, v bežnom prípade je overovací proces dokončený počas niekoľkých pracovných dní.
Prehliadač informuje používateľa o zabezpečení pomocou SSL certifikátu prítomnostou ikony zámku. V detaile certifikátu sú zobrazené základné informácie (certifikačná autorita, platnosť, ..) vrátane údajov, pre ktorú spoločnosť bol SSL certifikát vystavený.

Prehľad ponúkaných OV SSL certifikátov

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena CA Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(od)
Platnosť
(roky)
Objednať
Thawte Web Server 97,63 € $199 OV 1-250 2 dní 1-2 KúpiťDetail

Thawte Web Server certifikát

Najpopulárnejší SSL certifikát spoločnosti Thawte, ktorý ponúka kompletnú identifikáciu a overenie spoločnosti, pre ktorú je SSL certifikát vystavený. Na zdôraznenie dôveryhodnosti a bezpečnosti je certifikát Thawte Web Server správnou voľbou pre akýkoľvek webový projekt alebo aplikáciu.
Svoje využitie nachádza v komerčných webových projektoch, ako sú napríklad e-shopy alebo rezervačné systémy, ďalej vo firemných weboch alebo vo verejných projektoch, kde je vďaka vyššiemu stupňu overenia SSL certifikátu deklarovaný prevádzkovateľ stránok.

Thawte Web Server Wildcard 314,45 € $599 OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail
Symantec Secure Site 299,97 € 450 € OV 1-250 2 dní 1-2 KúpiťDetail

Symantec Secure Site certifikát

Základný SSL certifikát z ponuky certifikačnej autority Symantec. V procese overenia a vystavenia Secure Site certifikátu dochádza ku kompletnej identifikácii spoločnosti, pre ktorú je SSL certifikát vystavený.
SSL certifikát sa využíva v bankovom a finančnom sektore, alebo iných verejných projektoch ako sú e-shopy, rezervačné systémy, atď., kde sa odporúča zabezpečenie od svetovo najuznávanejšej certifikačnej autority.

Symantec Secure Site Pro 716,63 € 1050 € OV 1-250 2 dní 1-2 KúpiťDetail

Symantec Secure Site Pro certifikát

SSL certifikát zabezpečujúci najvyššie možné šifrovanie s minimálne 128-bitovou hĺbkou aj v starších webových prehliadačoch a operačných systémoch. V procese overenia a vystavenia Symantec Secure Site Pro certifikátu dochádza ku kompletnej identifikácii spoločnosti, pre ktorú je SSL certifikát vystavený.

Symantec Secure Site Wildcard 1 730 € $2199 OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail

Symantec Secure Site Wildcard certifikát

SSL certifikát nachádza svoje využitie v prípade potreby zabezpečiť viac subdomén na viacerých serveroch pomocou jedného SSL certifikátu. Ideálne použitie ponúka pre prestížne či špecializované webové projekty, napríklad na serveri s viacerými dôležitými službami alebo pre poskytovateľov finančných produktov a služieb, pre ktoré je certifikačná autorita Symantec štandardom.

Symantec Secure Site Pro Wildcard 3 333 € $4975 OV NIE 2 dní 1-2 Kúpiť Detail

Symantec Secure Site Pro Wildcard certifikát

Jedná sa o vylepšenú verziu hviezdičkového SSL certifikátu Secure Site Wildcard. Zabezpečuje neobmedzený počet subdomén určitej úrovne (Wildcard) a prináša výhody PRO verzie, ktorými sú napríklad použitie moderného ECC šifrovania a DSA šifry.
Spolu s PRO verziou certifikátu môžete tiež využiť funkciu Vulnerability assessment , ktorá upozorňuje na zraniteľnosti vášho servera a software.

GeoTrust True BusinessID 116,63 € $199 OV 4-250 2 dní 1-2 KúpiťDetail

GeoTrust True BusinessID certifikát

Najpredávanejší SSL certifikát od spoločnosti GeoTrust ponúka podporu SAN/UC so zabezpečením až 25 domén, kompletné overenie spoločnosti, pre ktorú je certifikát vystavený a je možné ho vďaka licencii využiť na neobmedzenom počte serverov.
GeoTrust True BusinessID certifikát nachádza svoje uplatnenie prakticky vo všetkých oblastiach, vyžadujúcich SSL komunikáciu - komerčné, firemné alebo verejné webové projekty. Certifikát je tiež odporúčaný pre použitie na poštovom servere Microsoft Exchange.

Geotrust True B.ID Wildcard 308,63 € $499 OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail

Geotrust True BusinessID Wildcard certifikát

SSL Wildcard je zástupcom tzv. hviezdičkového certifikátu. Jedná sa o univerzálny typ SSL certifikátu, ktorý umožňuje zabezpečiť všetky subdomény pod jednou hlavnou doménou. GeoTrust True BusinessID Wildcard certifikát nachádza svoje využitie v prípade potreby zabezpečiť viacerých subdomén na viacerých serveroch pomocou iba jedného SSL certifikátu.
Ideálne použitie ponúka pre špecializované webové projekty, napríklad na servere s viacerými službami, u webhosterov, alebo pri službách s množstvom subdomén (napr. e-shopy).