Chrome 68 označuje weby s HTTP ako nedôveryhodné

(4. 7. 2018) Už tento mesiac budú weby fungujúce iba na HTTP označené v Chrome 68 ako nedôveryhodné. Odporúčame preto audit vašich webov a urýchlené nasadenie SSL/TLS certifikátu.

U webov s HTTP bude výrazné nezabezpečený

Varovanie sa začne zobrazovať po aktualizácii prehliadača na verziu 68, ktorá má nastať na konci júla. Varovanie bude návštevníkovi zobrazené hneď vedľa adresy webu a bude ho dôrazne varovať na bezpečnostné riziká nezabezpečeného protokolu HTTP. Ostatné prehliadače nasledujú príklad Google Chrome a tiež sa chystajú či už upozorňujú na HTTP; najmä pokiaľ užívateľ pracuje na nezabezpečenom protokolu s formulármi či prihlasovacím dialógom.

  nezabezpečený web bez HTTPS odrádza návštevníkov

Odporúčame všetkým zákazníkom audit svojich webových stránok a plošné nasadenie SSL/TLS certifikátov. Protokol HTTPS je nutnosťou a v budúcom roku očakávame sprísnené varovných mechanizmov. Prehliadače budú návštevníkov varovať bezpečnostným varovaním s preškrtnutým HTTP.

Kompletné informácie o tejto zmene v Chrome 68 nájdete na stránke & nbsp; Zabezpečte si váš web, alebo bude nedôveryhodný .

V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na zákaznícku podporu SSLmarket.