SSL/TLS certifikáty

Digitálne certifikáty sú základným kameňom zabezpečenie poskytovaného protokolmi SSL/TLS na internete. Pomáhajú šifrovať napríklad spojenie medzi užívateľských prehliadačom a serverom, kde dochádza k výmene citlivých dát.

Druhou, nemenej dôležitou vlastnosťou SSL/TLS protokolu je potvrdenie pravosti servera, s ktorým komunikujeme . Jeho pravosť nám pomáhajú overiť webové prehliadače, buď pomocou rozkliknutí"zámočku"v adresnom riadku, alebo výrazne zeleným zafarbením adresy pri navštívení www stránok zabezpečených EV certifikátom . Súčasne s autentizáciou servera môže prebiehať aj overenie z opačnej strany - identifikácia klienta voči serveru.

SSLmarket - váš partner pre SSL/TLS certifikáty

Spoločnosť ZONER, prevádzkovateľ sslmarket.sk ponúka zabezpečenie SSL/TLS certifikátov už od roku 2005. Našim zákazníkom ponúkame profesionálnu podporu v slovenskom jazyku, ponúkame riešenie prípadných technických problémov. Vďaka kvalitnej a dlhodobej spolupráci sme získali najvyššie partnerské ohodnotenie a stali hlavnými partnermi certifikačných autorít Symantec , Thawte , GeoTrust a RapidSSL pre Slovenskú republiku.

  • podpora 24/7 v slovenčine
  • technická podpora pri problémoch
  • tím expertov vyrieši akýkoľvek problém
  • fakturácia v €
  • 30 dňová garancia vrátenia peňazí
  • prehľadná slovenská administrácia
  • najväčší výber SSL/TLS certifikátov
  • vystavenie certifikátu už od 2 minút
  • pregenerovanie certifikátu ZADARMO
  • ponúkame iba dôveryhodné SSL/TLS certifikáty

Prečo používať SSL/TLS certifikát

SSL/TLS certifikát inštalovaný na server má za úlohu zabezpečiť dátový prenos proti"odpočúvaniu"a potvrdiť pravosť servera - prevádzkovateľov webových stránok. SSL/TLS certifikáty by mal používať každý, kto zhromažďuje prostredníctvom internetových stránok dôverné údaje (osobné dáta, heslá, čísla kreditných kariet, atď.), Súčasne ak dôverné údaje ponúka na pozeranie prostredníctvom www stránok či aplikácií (rôzne administrácie, kde sa vyžaduje prihlásenie pomocou hesla) a tiež každý, kto chce svojim zákazníkom/návštevníkom stránok oznámiť informáciu - ÁNO, tieto stránky prevádzkuje naša spoločnosť, čo potvrdzuje náš certifikát vystavený dôveryhodnou autoritou.
Dá sa povedať, že pre svoj projekt by si mal zabezpečiť SSL/TLS certifikát každý, kto má záujem chrániť informácie , ktoré prúdia medzi prehliadačom užívateľa a jeho servermi, aby boli chránené pred hackermi a ďalšími online podvodníkmi. V prípade akejkoľvek webstránky vyžadujúce prístup po zadaní hesla by malo byť použitie SSL/TLS certifikátov pre zabezpečenie serverov samozrejmosťou.

Čo je to SSL/TLS protokol

SSL/TLS je nekomerčný otvorený protokol a v súčasnej dobe jedna z najviac používaných metód pre zabezpečenie dátových prenosov v rámci internetu medzi serverom s webovou prezentáciou a prehliadačom (užívateľom). V súčasnej dobe sa využíva verzia protokolu 3.3 a alebo protokol TLS (Transport Layer Security) vo verzii 1.2, čo je štandardizovaný protokol s vlastným RFC. Rozdiely medzi oboma protokolmi sú minimálne, preto možno tiež veľmi často počuť o zabezpečení SSL/TLS.

SSL/TLS protokol využíva pre zaistenie šifrovanie prenášaných dát a autentizáciu servera digitálne certifikáty . To, že sme pripojení na webové stránky zabezpečené pomocou SSL/TLS protokolu, poznáme podľa adresy stránky, ktorá obsahuje navyše písmeno "s", napr. Https://www.sslmarket.sk/alebo podľa upozornenia prehliadača ikonkou zámočku. Výhodou SSL/TLS protokolu je aj to, že po technickej stránke sú servery i prehliadač na využitie pripravené a prevádzkovateľ stránok (webmaster) musí iba zabezpečiť presmerovanie na adresu s HTTPS protokolom a všetko je prakticky bez problému funkčné.

Princíp funkcie SSL/TLS certifikátov je založený na asymetrickom šifrovaní, kde každá z komunikujúcich strán má dva šifrovacie kľúče - verejný a súkromný. Verejný kľúč je možné zverejniť a ak týmto verejným kľúčom dôjde k zašifrovanie dát, je zabezpečené, že tieto dáta bude môcť rozšifrovať len majiteľ použitého verejného kľúča svojím súkromným kľúčom (využitie pre šifrovanie). Na druhú stranu, ak sa privátnym kľúčom zašifrujú dáta, len verejným kľúčom je možné rozšifrovať. To by moc nedávalo zmysel, pretože má verejný kľúč každý. Ak však verejný kľúč nesie informáciu, že patrí konkrétnemu subjektu (spoločnosti) a toto potvrdenie dá dôveryhodná autorita, máme istotu, že komunikujeme so správnym subjektom a nie s podvodníkom (využitie pre určenie pravosti).