Thawte Code Signing objednať

Ide o špecializovaný certifikát od spoločnosti Thawte , ktorý umožňuje vývojárom a softwarovým firmám pridať k ich aplikácii distribuovanej cez internet digitálny podpis. Akákoľvek zmena kódu pri distribúcii k zákazníkovi je vďaka podpísaniu zistená a aplikácia bude označená za nedôveryhodnú. Podpísaním aplikácie pomocou Thawte Code Signing certifikátu budú mať užívatelia istotu, že získaný softvér pochádza jednoznačne od spoločnosti, ktorá ho vytvorila .

OV certifikát uložený v PC
1 Názov firmy
podpora SAN
2 dni doba vystavenia
100% dôveryhodnosť
 • Cena od 152,95 €
 • Platnosť 1-3 roky
 • Zabezpečenie Desktop a mobilné aplikácie
 • Dôveryhodnosť všetky počítače a mobily
 • Algoritmus verejného kľúča RSA
 • Symetrické šifrovanie 256 bitov
 • Dĺžka verejného kľúča 2.048 (3.072 /4.096) bitov
 • Koreňová CA DigiCert Global G2
 • Garancia vrátenia peňazí 30 dní
 • pregenerovanie certifikátu zadarmo
 • Možnosť pridania viac domén neumožňuje
 • Privátny kľúč na tokenu nie

Odporúčané použitie certifikátu

Certifikát nachádza svoje využitie predovšetkým u vývojárov a softvérových firmách, ktoré vyžadujú mať svoje aplikácie distribuovanej cez internet digitálne podpísané.

Cenník Thawte Code Signing certifikátu

Certifikát Thawte Code Signing bol nahradený certifikátom DigiCert Code Signing. Pokiaľ máte Thawte Code Signing a potrebujete ho predĺžiť, odporúčame kontaktovať našu podporu.

Zobrazenie certifikátu

Po spustení aplikácie, podpísanej THAWTE CodeSigning certifikátom, je zobrazená úvodné informácie o spúšťanom súboru, ale predovšetkým je zobrazená informácia o dôveryhodnosti spoločnosti, ktorou bola aplikácia digitálne podpísaná. V detaile je možné zistiť dátum podpísania aplikácie, podrobnosti o certifikačnej autorite, atď.

Detail certifikátu Thawte Code Signing

FAQ - najčastejšie otázky

Podpis aplikácie je nutný pre jej distribúciu - bez nej nie je možné vydávať mobilné aplikácie a aplikácie pre desktop by blokoval operačný systém a vôbec ich nespustil. Podpisovanie aplikácií je teda pre ich distribúciu nevyhnutné.
Na platforme Windows sa dôveryhodnosť reputácie určuje pomocou SmartScreen filtra. Predtým bol súčasťou Internet Exploreru, dnes je priamo súčasťou Windows. Po podpísaní a vydaní aplikácie trvá určitú dobu, než sa táto reputácia vytvorí. Systém Windows ju teda môže chcieť blokovať aj s digitálnym podpisom. Riešením takéhoto problému je potom len použitie podpisu s Code Signing EV certifikátom , ktorého podpis je vo Windows vždy dôveryhodný a k blokovaniu nedôjde.
Všeobecne platí, že digitálny podpis aplikácie ako taký nezaručuje bezproblémové spustenie pre užívateľov. Napríklad Java applety vyvolávajú bezpečnostné varovanie už z povahy svojej platformy, ktorá nie je považovaná za príliš bezpečnú.
Podpis je možné vykonávať na akejkoľvek platforme, ktorá to vie. Podpisovanie prebieha cez nástroje danej vývojovej platformy a v nich sa odkazuje na úložisko obsahujúce certifikát, alebo na konkrétny súbor (PFX).
Code Signing certifikát môže podpisovať kód a aplikácie pre všetky platformy, nie je viazaný na jednu. Typické použitie je pre Microsoft Authenticode, ale môžete s ním podpisovať aj aplikácie pre Javu.
Z pohľadu vývojového prostredia je to opäť ľahostajné - certifikát Code Signing bude fungovať s každým vývojovým prostredím, ktoré podporuje podpisovanie aplikácií a kódu. Vo Windows sa typicky používa nástroj Signtool, ktorý je súčasťou Windows SDK.
Jediná výnimka je u Code Signing EV certifikátu - tento typ certifikátu potrebuje pre podpis podpornej aplikácie SafeNet a teda systém Windows.