GeoTrust True BusinessID Wildcard certifikát

SSL Wildcard je zástupcom tzv hviezdičkového certifikátu. Jedná sa o univerzálny typ SSL certifikátu, ktorý umožňuje zabezpečiť všetky subdomény pod jednou hlavnou doménou. GeoTrust True BusinessID Wildcard certifikát šetrí finančné náklady na nákup jednotlivých SSL certifikátov a v neposlednom rade aj čas potrebný na ich inštaláciu a správu. Certifikát môžete vďaka jeho licencii využiť na neobmedzenom počte serverov.

 • Zabezpečuje všetky subdomény
 • Neobmedzená serverová licencia
 • Dôveryhodný pre 99,9% prehliadačov
 • Kompletné overenie spoločnosti
 • 30 dňová garancia vrátenia peňazí
 • Platnosť 1-2 roky
 • GeoTrust Site Seal pečať
 • Bezplatné pregenerovanie certifikátu
 • Peňažná záruka $1 250 000
 • Zákaznícka podpora v slovenčine
Objednať

Odporúčané použitie certifikátu

SSL certifikát nachádza svoje uplatnenie v prípade potreby zabezpečiť viac subdomén na viac serveroch pomocou iba jedného SSL certifikátu. Ideálne použitie ponúka pre špecializované webové projekty, napríklad na servere s viacerými službami, u webhosterov, alebo u služieb s množstvom subdomén, ako sú napríklad štruktúrované e-shopy či porovnávače produktov a cien.

Cenník GeoTrust True BusinessID Wildcard certifikátu

1 rok 2 roky 3 roky Objednať
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetríte
369,90 €
369,90 € / $499 / 9%
628,90 €
314,45 € / $873 / 4%
925,90 €
308,63 € / $1248 / 6%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetríte
369,90 €
369,90 € / $499 / 9%
628,90 €
314,45 € / $873 / 4%
925,90 €
308,63 € / $1248 / 6%

Ceny sú uvedené bez DPH.

 • Detail certifikátu
 • Podpora viacerých domén (SAN/UC)
 • Overenie a čas vystavenia
 • Platnosť a obnova

Zobrazenie certifikátu v prehliadači

Všetky ponúkané SSL certifikáty sú plne dôveryhodné a návštevníci webových stránok nie sú obťažovaní akýmkoľvek hlásením o nedôveryhodnosti. V internetovom prehliadači je informácia o zabezpečenej komunikácii zobrazená v adresnom riadku ikonou zámku a písmenom "s" pri protokole http. Rozkliknutím zámku si môžeme overiť prevádzkovateľa stránok a vydávateľa certifikátu. Viac informácií o zobrazení certifikátu v prehliadači.

Zobrazenie certifikátu v prehliadači
Zobrazenie certifikátu v prehliadači

Podpora zabezpečenia viacerých domén

SSL certifikát zabezpečuje všetky subdomény hlavnej domény, uvedenej v certifikáte. Hlavnú doménu nemožno v priebehu platnosti zmeniť a v certifikáte je doména uvedená v hviezdičkovom tvare *.nazov-domeny.sk.
Nejedná sa teda o technológiu SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), ktorá umožňuje chrániť jedným SSL certifikátom viacero domén (subjektov).

Potrebujete SAN/UC certifikát pre server MS Exchange?

Využívate vo firme MS Exchange 2010 alebo Office Communications Server? Ideálnym riešením zabezpečenia je SSL certifikát, podporujúci viacero doménových mien.

Už od 124,90

Viac info...

Spôsob overenia certifikátu

Proces vystavenia SSL certifikátu je manuálny a spočíva v overení údajov o majiteľovi domény, pre ktorú bude SSL certifikát vystavený, ďalej v overení spoločnosti žiadateľa a telefonickom overení kontaktnej osoby. Informácie o spoločnosti sa overujú v obchodnom registre, kontaktné údaje spoločnosti vo verejných telefónnych zoznamoch. Finálne overenie sa vykonáva telefonickým hovorom s osobou pre autorizáciu, uvedenou v objednávke.
Ak certifikačná autorita nie je schopná niektoré informácie verejne dohľadať, vyžiada si dodatočné overenie pomocou formulára. Vystavenie certifikátu sa tak predlžuje o čas dodatočného overovania.

Čas vystavenia certifikátu

Pri vložení správneho CSR súboru do objednávky a vykonaní platby je proces overenia a vystavenia SSL certifikátu bežne dokončený počas niekoľkých pracovných dní.

Platnosť certifikátu

SSL certifikát je platný od dátumu, kedy je dokončené jeho overenie a certifikát je vystavený. Od tohoto dátumu sa počíta platnosť na daný počet rokov, ktorý bol zvolený v objednávke SSL certifikátu.

Pregenerovanie certifikátu (tzv. reissue)

Podľa potreby je možné si nechať certifikát kedykoľvek ZADARMO pregenerovať (napr. z dôvodu zmazania privátneho kľúča). Pre úspešné pregenerovanie je nutné dodať nový CSR súbor, ktorý obsahuje totožné údaje, ako v pôvodnej objednávke.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájiť 90 dní pred koncom jeho platnosti. Nie je nutné sa obávať straty zostávajúceho obdobia platnosti. Obnovenému certifikátu bude toto obdobie pripočítané, navyše sa nevyužité dni zaokrúhľujú na celé mesiace nahor. Pripočítanie zostávajúceho obdobia je možné len pri objednaní obnovy SSL certifikátu a uhradení min. 17 dní pred expiráciou.

Zobrazenie pečate certifikátu

Informácie o bezpečnosti na www stránkach je možné podporiť zobrazením pečate, ktorá je generovaná certifikačnou autoritou Geotrust. Jedná sa o dynamický obrázok, podľa ktorého používateľ ihneď vie, že stránky sú zabezpečené SSL certifikátom. Kliknutím na pečať je možné overiť všetky informácie o certifikačnej autorite a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrať jeden z troch grafických variantov pečate. Využitie pečate na webových stránkach veľmi odporúčame!

Zobrazenie pečate certifikátu

Skúšobný certifikát

Pred samotným zakúpením je možné si na 30 dní úplne ZADARMO vyskúšať plne funkčný SSL certifikát GeoTrust. Je tak možné vyskúšať všetky vlastnosti, funkčnosť a nastavenie SSL certifikátu. Skúšobný SSL certifikát je vo Vašom prehliadači plne funkčný, má len obmedzenú platnosť na 30 dní.

 • Skúšobný SSL plne dôveryhodný
 • Úplne ZADARMO
 • Vystavenie počas niekoľkých minút
 • Platnosť 30 dní
 • Nutné vykonať e-mailové a telefonické overenie

Podrobný návod, ako si skúšobný SSL certifikát GeoTrust sprevádzkovať, nájdete v priloženom dokumente PDF.

Kompletný prehľad SSL certifikátov GeoTrust v našej ponuke

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena GeoTrust Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(od)
Platnosť
(roky)
Objednať
QuickSSL Premium 54,30 € $149 DV 4 10 minút 1-2 KúpiťDetail
QuickSSL Premium Wildcard 233 € $479 DV Ne 10 minút 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID 116,63 € $199 OV 4-250 2 dní 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID EV 149,95 € $299 EV 4-250 7 dní 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID Wildcard 308,63 € $499 OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail