Certifikáty na podpisovanie dokumentov a PDF

Certifikáty na podpisovanie dokumentov a PDF súborov chránia podpísané dokumenty elektronickým podpisom. Okrem zachovania nemennosti a ochrany dát slúžia tiež na autentifikáciu tvorcu dokumentov. Môžete ich používať priamo v kancelárskych aplikáciách.

Certifikáty na podpisovanie dokumentov a PDF

Podpisy pomocou certifikátov DigiCert sú dôveryhodné vo všetkých kancelárskych programoch; najmä v Adobe PDF, Microsoft Office, OpenOffice a LibreOffice. Podpisovanie prebieha priamo v týchto kancelárskych programoch a nepotrebujete k nemu žiadny ďalší špeciálny softvér.

Prečo je podpisovanie dokumentov dôležité

Digitálnym podpisom dokumentu garantujete nielen jeho autora pre budúcu autentizáciu, ale hlavne podobu dokumentu vo chvíli podpísania. Podpísaný dokument nie je možné zmeniť a podpis zaručuje jeho integritu; ak je narušená akoukoľvek zmenou, tak podpis nie je platný. Ďalšou výhodou digitálneho podpisu dokumentu je nemožnosť expirácie podpisu.

Podpisovaním certifikátmi DigiCert dosahujete vyššiu bezpečnosť použitia certifikátu vďaka uloženiu na token. Podpisový certifikát pre vašu spoločnosť nemôže byť nikdy zneužitý, pretože privátny kľúč je uložený na tokene a chránený silným heslom. Pri pokuse o jeho prelomenie sa token zablokuje.

Podpis dokumentu je ľahký

Po dokončení objednávky certifikátu vám bude od DigiCertu doručený token a môžete ho začať používať. V programe určenom pre vytváranie kancelárskych dokumentov iba vyvoláte dialóg podpisu a potvrdíte ho. Novo podpísaný dokument môžete hneď poslať adresátovi a ten bude vedieť od koho pochádza a že nebol od podpísania zmenený.

Princíp podpisovanie dokumentov

Ako vyzerá podpis dokumentu v praxi?

Na obrázkoch nižšie vidíte praktickú ukážku podpisu kancelárskeho dokumentu.

Podpis v Adobe Reader
Podpis v Adobe Reader.
Podpis vo Worde
Podpis vo Worde.

Kompletný prehľad Document Signing certifikátov v našej ponuke

Document Signing certifikát Cena od SSLmarket Cena DigiCert Overenie Podpora SAN/UC Vystavenie (počas) Platnosť (roky) Objednať
Ceny uvedené bez DPH.
Document Signing Individual (500) Od 246 € $379 OV NIE 7 dní 1-3 Kúpiť
Document Signing Individual (2000) Od 375 € $579 OV NIE 7 dní 1-3 Kúpiť
Document Signing Organization (2000) Od 375 € $579 OV NIE 7 dní 1-3 Kúpiť
Document Signing Organization (5000) Od 583 € $895 OV NIE 7 dní 1-3 Kúpiť