GeoTrust True BusinessID certifikát

Najpredávanejší SSL certifikát od spoločnosti GeoTrust. Ponúka podporu SAN/UC so zabezpečením až 100 domén, kompletné overenie spoločnosti, pre ktorú je certifikát vystavený a je možné ho vďaka licencii využiť na neobmedzenom počte serverov.

 • Možnosť zabezpečenia až 100 domén
 • Neobmedzená serverová licencia
 • Dôveryhodný pre 99,9% prehliadačov
 • Kompletné overenie spoločnosti (OV)
 • 30 dňová garancia vrátenia peňazí
 • Peňažná záruka $1 250 000
 • Hĺbka šifrovania 40-256 bitov
 • Hĺbka root certifikátu 2.048 bitov
 • Platnosť 1-2 roky
 • Podpora technológie SAN/UC
 • GeoTrust Site Seal pečať
 • Bezplatné pregenerovanie certifikátu
 • Vhodný na zabezpečenie MS Exchange
 • Skúšobný SSL certifikát na 30 dní ZADARMO
 • Zákaznícka podpora v češtine
Objednať

Odporúčané použitie certifikátu

GeoTrust True BusinessID certifikát nachádza svoje uplatnenie prakticky vo všetkých oblastiach, vyžadujúcich SSL komunikáciu - komerčné, firemné alebo verejné webové projekty. Je možné ním zabezpečiť až 100 domén na neobmedzenom počte serverov.
Zároveň je tento certifikát odporúčaný pre zabezpečenie servera Microsoft Exchange.

Cenník GeoTrust BusinessID certifikátu

1 rok 2 roky Objednať
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetríte
129,90 €
129,90 € / $199 / 15%
239,90 €
119,95 € / $348 / 10%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetríte
129,90 €
129,90 € / $199 / 15%
239,90 €
119,95 € / $348 / 10%
Rozšírenie SAN/UC 17,90 € 31,90 €

Rozšírenie SAN/UC - cena za 1 subjekt. Ceny sú uvedené bez DPH.

 • Detail certifikátu
 • Podpora viacerých domén (SAN/UC)
 • Overenie a čas vystavenia
 • Platnosť a obnova

Zobrazenie certifikátu v prehliadači

Všetky ponúkané SSL certifikáty sú plne dôveryhodné a návštevníci webových stránok nie sú obťažovaní akýmkoľvek hlásením o nedôveryhodnosti. V internetovom prehliadači je informácia o zabezpečenej komunikácii zobrazená v adresnom riadku ikonou zámku a písmenom "s" pri protokole http. Rozkliknutím zámku si môžeme overiť prevádzkovateľa stránok a vydávateľa certifikátu. Viac informácií o zobrazení certifikátu v prehliadači.

Zobrazenie certifikátu v prehliadači
Zobrazenie certifikátu v prehliadači

Podpora zabezpečenia viacerých domén

SSL certifikát podporuje technológiu SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), ktorá umožňuje chrániť jedným SSL certifikátom viacero domén (subjektov).Je možné tým výrazne šetriť vstupné náklady na získanie SSL zabezpečenia pre viac webových projektov.
Certifikát umožňuje získať k základnej doméne až 100 ďalších domén (subjektov). Celkom tak je možné zabezpečiť až 100 spolu nesúvisiacich domén.
Cena za rozšírenie SAN/UC je vždy za jeden subjekt a počet domén (subjektov) sa zadáva počas objednávky. Počas platnosti certifikátu je možné SAN domény meniť alebo tiež dopĺňať. Hlavnú doménu nie je možné v čase platnosti meniť.

Zaujímavou výhodou, ktorú spoločnosť GeoTrust pridáva k certifikátu zadarmo, je zabezpečenie dvoch domén, ak je objednávka vykonaná na doménu 2. úrovne s www (napr. www.sslmarket.cz). Automaticky je SSL certifikát funkčný aj na doméne bez www (napr. sslmarket.cz). Táto funkčnosť nie je však podporovaná u iných kombinácií (napr. www.test.sslmarket.cz).

Príklady použitia

 • www.sslmarket.sk (FQDN - plne kvalifikované doménové meno)
 • mail.sslmarket.sk (subdoména)
 • autodiscover.domena.sk (služba Microsoft Exchange)

Spôsob overenia certifikátu

Proces vystavenia SSL certifikátu je manuálny a spočíva v overení údajov o majiteľovi domény, pre ktorú bude SSL certifikát vystavený, ďalej v overení spoločnosti žiadateľa a telefonickom overení kontaktnej osoby. Informácie o spoločnosti sa overujú v obchodnom registre, kontaktné údaje spoločnosti vo verejných telefónnych zoznamoch, majiteľ domény sa overuje v dostupných databázach správcov domén. Finálne overenie sa vykonáva telefonickým hovorom s osobou pre autorizáciu, uvedenou v objednávke.
Ak certifikačná autorita nie je schopná niektoré informácie verejne dohľadať, vyžiada si dodatočné overenie pomocou formulára. Vystavenie certifikátu sa tak predlžuje o čas dodatočného overovania.

Čas vystavenia certifikátu

Pri vložení správneho CSR súboru do objednávky a vykonaní platby je proces overenia a vystavenia SSL certifikátu bežne dokončený počas niekoľkých pracovných dní.

Platnosť certifikátu

SSL certifikát je platný od dátumu, kedy je dokončené jeho overenie a certifikát je vystavený. Od tohoto dátumu sa počíta platnosť na daný počet rokov, ktorý bol zvolený v objednávke SSL certifikátu.

Pregenerovanie certifikátu (tzv. reissue)

Podľa potreby je možné si nechať certifikát kedykoľvek ZADARMO pregenerovať (napr. z dôvodu zmazania privátneho kľúča). Pre úspešné pregenerovanie je nutné dodať nový CSR súbor, ktorý obsahuje totožné údaje, ako v pôvodnej objednávke.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájiť 90 dní pred koncom jeho platnosti. Nie je nutné sa obávať straty zostávajúceho obdobia platnosti. Obnovenému certifikátu bude toto obdobie pripočítané, navyše sa nevyužité dni zaokrúhľujú na celé mesiace nahor. Pripočítanie zostávajúceho obdobia je možné len pri objednaní obnovy SSL certifikátu a uhradení min. 17 dní pred expiráciou.

Zobrazenie pečate certifikátu

Informácie o bezpečnosti na www stránkach je možné podporiť zobrazením pečate, ktorá je generovaná certifikačnou autoritou Symantec. Jedná sa o dynamický obrázok, podľa ktorého používateľ ihneď vie, že stránky sú zabezpečené SSL certifikátom. Kliknutím na pečať je možné overiť všetky informácie o certifikačnej autorite a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrať jeden z troch grafických variantov pečate. Využitie pečate na webových stránkach veľmi odporúčame!

Zobrazenie pečate certifikátu

Skúšobný certifikát

Pred samotným zakúpením je možné si na 30 dní úplne ZADARMO vyskúšať plne funkčný SSL certifikát GeoTrust. Je tak možné vyskúšať všetky vlastnosti, funkčnosť a nastavenie SSL certifikátu. Skúšobný SSL certifikát je vo Vašom prehliadači plne funkčný, má len obmedzenú platnosť na 30 dní.

 • Skúšobný SSL plne dôveryhodný
 • Úplne ZADARMO
 • Vystavenie počas niekoľkých minút
 • Platnosť 30 dní
 • Nutné vykonať e-mailové a telefonické overenie

Podrobný návod, ako si skúšobný SSL certifikát GeoTrust sprevádzkovať, nájdete v priloženom dokumente PDF.

Kompletný prehľad SSL certifikátov GeoTrust v našej ponuke

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena GeoTrust Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(od)
Platnosť
(roky)
Objednať
QuickSSL Premium 54,30 € $149 DV 4 10 minút 1-2 KúpiťDetail
QuickSSL Premium Wildcard 233 € $479 DV Ne 10 minút 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID 116,63 € $199 OV 4-250 2 dní 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID EV 149,95 € $299 EV 4-250 7 dní 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID Wildcard 308,63 € $499 OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail