Intermediate certifikáty a ich inštalácia

Intermediate certifikát (sprostredkujúci) zaisťuje dôveryhodnosť SSL certifikátu vďaka väzbe na Root certifikáty autority, ktorá je prítomná v operačných systémoch a prehliadačoch. Zákaznícky certifikát nie je vystavený priamo Root certifikátom autority, ale práve Intermediate certifikátom. Z tohto dôvodu sa Intermediate dopĺňa na webové servery spolu s certifikátom pre doménu.

varovanie o nedôveryhodnosti SSL certifikátu v prehliadači

Kde Intermediate certifikát nájsť

Intermediate certifikát pre platformu Windows a Linux dostanete e-mailom zároveň s vydaným certifikátom. Intermediate certifikát nájdete tiež kedykoľvek pod vaším účtom v detaile vydaného certifikátu.

Ak budete TLS certifikát inštalovať na Linux (Apache, Nginx), tak použite súbor linux_cert+ca.pem z nášho e-mailu. V ňom je zlúčený vydaný certifikát aj jeho Intermediate, čo vám šetrí prácu. Webové servery ich chcú spojené.

Všetky certifikáty CA nami predávaných autorít nájdete v súhrne na stránke Intermediate a root certifikáty našich CA (CA bundle) .

Ako Intermediate certifikát nainštalovať

Platforma Windows

V správe Microsoft Management Console (MMC) pridajte položku "Certificates" pre celý server (nie pre užívateľa) a následne do zložky Console Root/Certificates (Local Computer)/Intermediate Certificattion Authorities/Certificates importujte získaný súbor s Intermediate certifikátom.

Platforma Linux

Ak inštalujete TLS certifikát na linuxový server, tak Intermediate spoločne s certifikátom pre doménu (spolu v jednom súbore) nastavíte v konfiguračnom súbore danej domény. Pre Apache sa nastavenie vykoná v direktíve SSLCertificateFile v súbore defaul-ssl.conf, ktorý by ste mali nájsť v priečinku /etc/apache2/sites-enabled.

Bol tento článok pre vás užitočný?