Intermediate a root certifikáty našich CA (CA bundle)

Ku všetkým vystaveným certifikátom zasielame v e-maile o vystavení príslušných certifikátov CA, ktoré sú potrebné na inštaláciu. Odporúčame vychádzať z tohto zdroja. Ak však máte problém certifikátmi v zaslaných súboroch identifikovať, poslúži vám nasledujúce prehľad.

V tabuľkách nižšie sme pre vás pripravili prehľad intermediate a root certifikátov našich CA pre prípad, že by ste potrebovali certifikáty stiahnuť zvlášť.

Predvolené CA certifikáty

Východiskovým koreňovým certifikátom je pre DV a OV certifikáty DigiCert Global Root CA a pre EV certifikáty DigiCert High Assurance EV Root CA. Intermediate certifikáty sa môžu líšiť podľa typu overenie a jednotlivých CA; používajte vždy intermediate certifikát, ktorý od nás dostanete k vydanému certifikátu. Pre S/MIME certifikáty sa používa koreňový certifikát DigiCert Assured ID Root CA.

Algoritmus podpisu root certifikátu:   Koreňový certifikát má podpisový algoritmus SHA-1, čo však ničomu nevadí, pretože pri certifikáte sa toto neoveruje. Tento koreňový certifikát odporúčame, pretože zaručuje 100% kompatibilitu na všetkých počítačoch a zariadeniach. Koreňový certifikát s SHA-2 môžeme zariadiť na požiadanie.

Prehľad používaných Intermediate certifikátov

DigiCert pravidelne rotuje Intermediate certifikáty, preto ich v žiadnom prípade nedávajte do aplikácií natvrdo (hardcoded). Môžu sa kedykoľvek zmeniť. Prehľad zmien nájdete vždy tu a v článku DigiCert ICA Update.

Koreňové certifikáty DigiCert k stiahnutiu

Koreňové certifikáty CA DigiCert (a tiež Intermediate) nájdete na stránke DigiCert Trusted Root Authority Certificates. Na tejto stránke si môžete vyskúšať ako funguje daný koreňový certifikát a či je na danom zariadení dôveryhodný. To ich môže hodiť najmä pre otestovanie veľmi starých počítačov a smartphonov.

Hľadáte CA Bundle?

 

Pri inštalácii po vás môže server chcieť tzv. CA certificate bundle. Nemyslí sa tým nič iné, než Intermediate certifikát a koreňový certifikát CA v jednom súbore za sebou. Bundle použite iba v nevyhnutných prípadoch. Koreňové certifikáty pri inštalácii certifikátu nie sú nutné; pre inštaláciu stačí na serveri nastaviť patričný Intermediate certifikát.

Ukončené Intermediate certifikáty

Tieto Intermediate certifikáty už nebudú používať:

Ukončené od 10/2020

Ukončené od 7/2020


Pomoc s SSL certifikáty

Je toho na vás veľa?

Napište nám
admin@zoner.sk
Kontaktný formulár
Zavolejte nám
+421 263 815 273
+421 268 265 986