Code Signing certifikáty

Code Signing certifikáty sú špecializované certifikáty, určené na podpisovanie aplikácií. Certifikáty umožňujú vývojárom a softvérovým firmám podpísať aplikáciu, určenú na distribúciu cez internet. Zákazník vďaka podpisu aplikácie vie, od koho pochádza a že nebola počas prenosu zmenená

Podpísanie aplikácie pomocou Code Signing certifikátu zaručuje dôveryhodnosť aplikácie. Akákoľvek zmena kódu je vďaka podpisu aplikácie zistená a aplikácia bude označená za nedôveryhodnú. Podpísaním aplikácie pomocou Code Signing certifikátu budú mať používatelia istotu, že získaný softvér pochádza jednoznačne od spoločnosti, ktorá ho vytvorila a že môžu softvéru dôverovať.

Dialóg spustenia aplikácie podpísanej Code Signing certifikátom

Pri spustení podpísanej aplikácie používateľ vidí názov vydavateľa a po kliknutí na tento názov uvidí detaily Code Signing certifikátu.

Certifikáty na podpis kódu môžete používať na týchto platformách:

Microsoft® Authenticode®

Certifikát je určený na podpis súborov .exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, a .xap rovnako, ako na podpis kernel-mode aplikácií. Je nutný pre získanie certifikácie Microsoft Windows Logo.

Java

Certifikát určený na Java aplikácie pre desktop aj mobilné zariadenia. Podpisuje súbory .jar a javové applety. Je podporovaný prostredím Java Runtime Environment (JRE). Návod na podpisovanie Java appletov nájdete na blogu: Ako podpisovať Java aplikácie a applety.

Microsoft® Office and VBA

Certifikát je určený na podpis VBA objektov a makier. Vhodný pre Microsoft Office a aplikácie tretích strán, používajúcich VBA.

Adobe® AIR®

Digitálne podpisuje súbory .air alebo .airi. Nutný pre všechny aplikácie, založené na AIR.

Mac®

Certifikát určený na podpis Mac OS aplikácií.

Prehľad ponúkaných Code Signing certifikátov

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena CA Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(od)
Platnosť
(roky)
Objednať
Thawte Code Signing 152,95 € $299 OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail

Thawte Code Signing certifikát

Certifikát Thawte Code Signing umožňuje vývojárom a softvérovým firmám pridať k ich aplikácii, distribuovanej cez internet, digitálny podpis autority Thawte. Akákoľvek zmena kódu pri distribúcii k zákazníkovi je vďaka podpísaniu zistená a aplikácia bude označená za nedôveryhodnú. Podpísaním aplikácie pomocou Thawte Code Signing certifikátu budú mať používatelia istotu, že získaný softvér pochádza jednoznačne od spoločnosti, ktorá ho vytvorila a podpísala.

Symantec Code Signing 316,65 € 499 € OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail

Symantec Code Signing certifikát

Certifikát Symantec Code Signing umožňuje vývojárom a softvérovým firmám pridať k ich aplikácii, distribuovanej cez internet, digitálny podpis prestížnej autority Symantec. Akákoľvek zmena kódu pri distribúcii k zákazníkovi je vďaka podpísaniu zistená a aplikácia bude označená za nedôveryhodnú. Podpísaním aplikácie pomocou Symantec Code Signing certifikátu budú mať používatelia istotu, že získaný softvér pochádza jednoznačne od spoločnosti,ktorá ho vytvorila a podpísala.

Symantec Code Signing EV 450 € $795 EV NIE 14+ dní 1-2 KúpiťDetail

Symantec Code Signing certifikát

Dôveryhodnejším verzia certifikátu pre podpis kódu prináša vyššiu bezpečnosť vďaka HW tokenu , na ktorom je uložený certifikát.
Tiež rieši problém blokovanie aplikácií SmartScreen filtrom vo Windows.

EV Code Signing certifikát je vhodný pre malé i veľké softvérové vývojárov. Malí vývojári a firmy vyrieši problém s nedôveryhodnosti aplikácie pre SmartScreen filter vo Windows, veľké softvérové firmy zabezpečí podpisový certifikát proti krádeži a zneužitiu.