Code Signing certifikáty

Code Signing certifikáty sú špecializované certifikáty určené na podpisovanie aplikácií. Certifikáty umožňujú vývojárom a softvérovým firmám podpísať aplikáciu, určenú na distribúciu cez internet. Zákazník vďaka podpisu aplikácie vie, od koho pochádza, a že nebola počas prenosu zmenená.

Code Signing certifikáty

Podpísanie aplikácie pomocou Code Signing certifikátu zaručuje dôveryhodnosť aplikácie. Akákoľvek zmena kódu je vďaka podpisu aplikácie zistená a aplikácia bude označená za nedôveryhodnú. Podpísaním aplikácie pomocou Code Signing certifikátu budú mať používatelia istotu, že získaný softvér pochádza jednoznačne od spoločnosti, ktorá ho vytvorila a že môžu softvéru dôverovať.

Pri spustení podpísaných aplikácií používateľ vidí názov vydávateľa a po kliknutí na tento názov uvidia detaily Code Signing certifikátu. Akákoľvek zmena kódu znehodnotí podpis. Tým môže používateľ autentizovať vydávateľa a je chránený proti zmene kódu aplikácie.

Certifikáty pre podpis kódu môžete používať na týchto platformách:

 • Microsoft® Authenticode®

  Certifikát je určený pre podpis súborov .exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, a .xap. Je potrebný pre získanie certifikácie Microsoft Windows Logo.

 • Java

  Certifikát určený pre Java aplikácie pre desktop aj mobilné zariadenia. Podpisuje súbory .jar a javové applety . Je podporovaný prostredím Java Runtime Environment (JRE). Návod pre podpisovanie Java appletov nájdete na blogu: Ako podpisovať Java aplikácie a applety.

 • Microsoft® Office and VBA

  Certifikát je určený pre podpis VBA objektov a makier. Vhodné pre Microsoft Office a aplikácie tretích strán, používajúcich VBA.

 • Adobe® AIR®

  Digitálne podpisuje súbory .air alebo .airi. Nutné pre všetky aplikácie založené na AIR.

 • Mac®

  Certifikát určený pre podpis Mac OS aplikácií.


aplikácie podpísané Code Signing certifikátom ochraňuje užívateľa

Najbezpečnejší Code Signing EV certifikát

Nová generácia Code Signing EV certifikátov lepšie zabezpečuje podpis kódu vďaka využitiu tokenu od certifikačnej autority a vďaka tomu je zneužitie certifikátu prakticky nemožné. Pomáha dosiahnuť vyššiu dôveryhodnosť vašej aplikácie a zabraňuje zablokovaniu programu vo Windows Smartsreen Filter. Certifikát tiež potrebujete pre podpis ovládačov pre Windows.
Už od 630 € Objednať

Prehľad ponúkaných Code Signing certifikátov

Code Signing certifikát Cena od
SSLmarket
Bežná cena Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(počas)
Platnosť
(roky)
Objednať
Ceny uvedené bez DPH.
DigiCert Code Signing Od 250 €
Bežná cena: 539 €
OV nemožno 1 deň 1-3 Kúpiť
DigiCert Code Signing EV Od 630 €
Bežná cena: 755 €
EV nemožno 3-5 dní 1-3 Kúpiť