KeyTalk Secure Email Service (SES)

V obchodnej e-mailovej komunikácii obvykle informujete dôležité a mnohokrát citlivé informácie. Tie si môže cestou cez internet prakticky ktokoľvek prečítať, pretože obsah nie je nijako chránený. Používajte pre zabezpečenie e-mailovej komunikácie S/MIME certifikáty, ktoré zaručia autenticitu správy a odosielateľa a vie správu aj zašifrovať. Teraz pre ich nasadenie nemusíte robiť vôbec nič a ušetríte hodiny práce svojho IT oddelenia!

Keytalk Secure Email Service (SES)

Zabezpečte základný komunikačný kanál

Vlastníctvo S/MIME certifikátu vydaného pre určitú e-mailovú adresu umožňuje nielen podpisovať odoslané správy, ale tiež ich šifrovať. Nikto okrem prijímateľa si potom nie je schopný obsah správy zobraziť. Avšak aj samotné podpísanie je prínosom, pretože okrem pôvodu a identity odosielateľa dokladá aj fakt, že správa nebola cestou nijako zmenená.

Ľahké získanie S/MIME certifikátov

Najväčší problém pri zabezpečení firemnej pošty je okrem získania samotných certifikátov, ktoré väčšinou vyžaduje iba potvrdenie budúceho vlastníka, samotné rozšírenie na počítače používateľov. Pokiaľ máte vo firme 100 zamestnancov s rovnakým počtom počítačov, tak na každý z nich je nutné certifikát nainštalovať a nastaviť v poštovom programe. Tieto postupy však už nemusíte robiť; je tu Keytalk Secure Email Service, ktorý všetko vyrieši za vás! Celý životný cyklus S/MIME certifikátov je vďaka nemu plne automatizovaný.

Hlavné výhody, ktoré vám KeyTalk SES prináša: KeyTalk logo

  • Správu životného cyklu certifikátu a ich bezpečné uloženie (u HSES na HSM).
  • Jednoduchý onboarding užívateľov, ktorí nemusia nič riešiť.
  • Automatické vydávanie certifikátu vďaka napojeniu na CA.
  • Stiahnutie certifikátov k užívateľovi a nastavenie v poštovom klientovi.
  • Včasné predlžovanie certifikátov.

Prevádzka a licencia služby

SES je zákazníkom dostupný ako služba prevádzkovaná na ich serveri (on premise) prostredníctvom KeyTalk servera. KeyTalk SES sa licencuje za používateľa na obdobie jedného roka. V cene jednej užívateľskej licencie sú pokryté všetky náklady - ako licencie KeyTalk komponentov, tak i cena za certifikát S/MIME (uľahčenie pre vás). Licencovania je transparentný, nemusíte sa báť žiadnych ďalších skrytých poplatkov. Nezáväznú cenovú ponuku vám radi pripravíme.

Rozdiel medzi SES a HSES variantom

Variant SES predpokladá prevádzku KeyTalku na vašom serveri, teda on premise. Môžete tiež ľahko rozbehnúť server vo svojom cloudu. Administrácia je potom v oboch prípadoch na vás - ste správca linuxového servera, ktorý KeyTalk server (službu) poháňa.

Naopak varianta HSES beží priamo v cloude výrobcu a je to teda služba (SaaS); úplne vám odpadá nutnosť administrácia servera. Hosťovaný variant (HSES) je ideálny pre zákazníkov, ktorí nemajú svoje IT oddelenia či kapacity sa správe servera venovať. Kľúče sú navyše bezpečne uložené v datacentre na HSM Thales; ich získanie a kompromitácia je vylúčená.

Ako službu získať

DigiCert, ktorého sme platinovým partnerom, je technologickým partnerom KeyTalku. To nám umožňuje túto revolučnú technológiu priniesť aj našim zákazníkom a pomôcť im s nasadením. Všetko teda môžete riešiť s nami vo vašom rodnom jazyku.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať. Sme tu pre vás a radi sa zoznámime s vašimi požiadavkami a spoznáme spôsob, akým chcete poštu zabezpečiť. Po nezáväznej a bezplatnej konzultácii vám iste budeme schopní pomôcť s automatizáciou PKI, ktorá prináša nielen vyššiu efektivitu a úspory, ale aj vyššiu bezpečnosť použitia certifikátov.

Kontaktovať SSLmarket