SSL certifikáty RapidSSL

Certifikačná autorita RapidSSL je osvedčeným lídrom v oblasti lacných SSL certifikátov. RapidSSL vlastní a prevádzkuje spoločnosť GeoTrust, ale na trhu vystupuje ako samostatná značka, ktorá sa zameriava na lacné typy certifikátov.

Certifikačná autorita RapidSSL

Spoločnosť RapidSSL bola založená v roku 2003 ako ďalšia značka certifikačnej autority GeoTrust. Hlavnou výhodou je predovšetkým veľmi rýchle vystavenie SSL certifikátov a veľmi nízke obstarávacie náklady. SSL certifikáty neobsahujú žiadne ďalšie dodatočné funkcionality, napriek tomu ide o certifikačnú autoritu, ktorá pre 99,9% webových prehliadačov ponúka plne dôveryhodné SSL certifikáty. Filozofia certifikačnej autority tak pokračuje v pôvodnej požiadavke pre rýchle vystavenie: objednaj - potvrď - inštaluj.

Prehľad ponúkaných SSL certifikátov od certifikačnej autority RapidSSL

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena RapidSSL Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(od)
Platnosť
(roky)
Objednať
RapidSSL 11,66 € $59 DV NIE 2 minút 1-2 KúpiťDetail

RapidSSL certifikát

Cenovo jednoznačne najdostupnejší SSL certifikát, ktorý je validovaný iba na úrovni overenia domény pomocou zaslaného potvrdzovacieho e​​-mailu. Veľkou výhodou je jeho rýchle vystavenie, ktoré môže byť vykonané v priebehu niekoľkých minút.
SSL certifikát odporúčame používať pri projektoch, kde je kladený dôraz na rýchlosť získania certifikátu, účelnosť zabezpečenia a výhodnú cenu. Jeho uplatnenie je prakticky vo všetkých oblastiach, vyžadujúcich SSL komunikáciu, prevažne však v intranetovom použití, interných systémoch alebo pri menších webových projektoch, kde sa nevyžaduje overenie spoločnosti a vyšší typ zabezpečenia.

RapidSSL Wildcard 96,63 € $249 DV NIE 2 minút 1-2 KúpiťDetail

RapidSSL Wildcard certifikát

Cenovo jednoznačne najdostupnejší, vysoko univerzálny typ SSL certifikátu, ktorý zabezpečuje nielen hlavnú doménu, ale predovšetkým všetky jej subdomény. RapidSSL Wildcard certifikát obsahuje pred názvom hlavnej domény hviezdičku (napr. *.sslmarket.sk) a preto je tiež nazývaný ako "hviezdičkový".
Tento typ SSL certifikátu nachádza uplatnenie v prípade potreby zabezpečiť viac subdomén na viacerých serveroch pomocou jedného SSL certifikátu. Obrovskou výhodou je jeho rýchle vystavenie, ktoré môže byť vykonané v priebehu niekoľkých minút.