TLS certifikát pre server Microsoft Exchange (SAN/UC)

Microsoft Exchange je známy server zjednocujúci firemnú komunikáciu na najvyššej úrovni. Vzhľadom k jeho zameraniu zhromažďovať citlivé a dôverné informácie je nutné zabezpečiť všetku komunikáciu so serverom a šifrovať spojenie medzi ním a klientmi. V našej širokej ponuke môžete server Microsoft Exchange zabezpečiť rôznymi SAN/UC certifikátmi.

Termín SAN/UC certifikát označuje TLS certifikát s podporou viac doménových mien, ktorý umožňuje zabezpečiť viac adries a služieb. Pri certifikátoch DigiCert môžete využiť až 250 príplatkových SANov. Tieto certifikáty sa výborne hodia pre použitie na servery Microsoft Exchange, ktorý typicky vyžaduje niekoľko doménových mien v jednom certifikáte, ktorým potom pokryje všetky služby.

Logo Microsoft Exchange

Využitie SAN/UC SSL certifikátu

Certifikát SAN/UC zabezpečí všetky domény a služby využívané serverom Exchange.

  • doménové meno a netbios meno servera (napríklad owa.domena.sk)
  • služba AutoDiscovery, typicky bežiaci na doméne autodiscover.domena.sk
  • služby OWA, ActiveSync, Outlook Anywhere či iná služba používaná serverom (napríklad POP3, IMAP4)

Naše ponúkané TLS certifikáty SAN/UC sú plne kompatibilné so serverom Microsoft Exchange. Umožňujú zabezpečiť všetky potrebné názvy serverov a služieb, ktoré Exchange server využíva. So SAN/UC certifikátom máte istotu , že zvolíte správny produkt kompatibilný so serverom Microsoft Exchange a vyhnete sa zložitému konfigurovaniu servera.

Microsoft Lync Server (Office Communications Server)

TLS certifikát sa SAN/UC je možné využiť aj na serveri Microsoft Lync (predtým Office Communications Server). Tento server rovnako ako Microsoft Exchange využíva pre svoje služby niekoľko doménových mien. Po nasadení certifikátu na server Lync bude zabezpečená komunikácia v rámci organizácie a nikto nebude môcť odpočúvať prebiehajúcu komunikáciu.

Odporúčané SSL certifikáty pre server Microsoft Exchange

Pre použitie na Microsoft Exchange odporúčame napríklad certifikát Geotrust True BusinessID. Tento certifikát má neobmedzenú serverovú licenciu , takže ho môžete využiť okrem servera Exchange aj na viacerých serveroch.

TLS certifikát Cena od SSLmarket Bežná cena Overenie PodporaSAN/UC Vystavenie (od) Platnosť (roky) Objednať
Ceny uvedené bez DPH.
GeoTrust Standard DV Od 75 € N/A DV 1-250 2 minuty 1 Kúpiť
SSL 123 Od 65 € 138 € DV 1-250 10 minút 1 Kúpiť
GeoTrust True BusinessID Od 148 € 268 € OV 1-250 2 dni 1 Kúpiť
Thawte Web Server Od 140 € 268 € OV 1-250 2 dnÍ 1 Kúpiť
Symantec Secure Site Od 397 € 449 € OV 1-250 2 dni 1 Kúpiť