Dvojfaktorová autentizácia pre prihlásenie do SSLmarketu

(27. 4. 2021) S radosťou oznamujeme sprístupnenie dvojfaktorovej autentizácie pre prihlásenie do vášho zákazníckeho účtu. S 2FA zvýšite zabezpečenie svojho účtu, bez toho aby ste sa museli obávať zložitého či zdĺhavého prihlasovania.

Dvojfaktorová autentizácia slúži k dodatočnej ochrane účtu, kedy okrem mena a hesla používate ešte jeden, teda druhý, faktor. Tým je jednorazový kód , ktorý je platný iba pol minúty. Bez znalosti tohto kódu nebudete do účtu prihlásení, ani keby ste zadávali správne meno a heslo.

Kód získate napríklad v aplikácii Google Authenticator , ktorá je pre generovanie jednorazových kódov najvhodnejšia a môžeme ju jedine odporučiť.

Prihlásenie s využitím 2FA si môžete ľahko aktivovať v zákazníckej administrácii, v sekcii Zmeniť heslo. Pomocou Google Authenticator stačí odfotiť QR kód, ktorý sa vám v administrácii zobrazí. V generátore kódov následne uvidíte nový riadok pre SSLmarket, v tomto riadku zobrazený kód opíšete do vašej administrácie SSLmarketu a ochrana účtu pomocou 2FA je zapnutá.