Nová funkcia v zákazníckej administrácii pre zmenu overenia

(25. 11. 2020) Radi vám uľahčujeme prácu a urýchľujeme pre vás proces získania certifikátu. V zákazníckej administrácii preto nájdete novú funkciu pre zmenu spôsobu doménového overenie.

Pred vystavením každého typu SSL/TLS certifikátu je pre potreby certifikačnej autority nutné potvrdiť doménu v objednávke uvedenú. Toto potvrdenie možno vykonať tromi spôsobmi: e-mailom zaslaným na danú doménu, nahraním súboru na FTP, alebo nastavením DNS záznamu.

Spôsob overenia si zvolíte pri objednávaní certifikátu; novo ho však môžete vo fáze jeho zažiadania u certifikačnej autority aj sami zmeniť. Ak zistíte, že pre vás zvolená metóda nie je možná (napríklad kvôli komplikovanému nastavenie na webhostingu), alebo že by ste iný typ overenia mohli realizovať ľahšie a rýchlejšie, je zmena viac ako jednoduchá. Stačí sa prihlásiť do svojho zákazníckeho účtu a v detaile objednávky si spôsob overenia zmeniť. Pri zmene na FTP či DNS samozrejme obdržíte aj pre overenie nutné údaje. Už sa teda nemusíte obracať na zákaznícku podporu ako predtým a prerušovať svoju prácu; zmena validácie plynulosť získania certifikátu nijako nenaruší.

Zmena overenie domény
Zmena overenie domény.

Veríme, že vás táto nová autonómne funkcie poteší.