Prinášame zákazníkom cloud HSM KeyLocker

(22. 12. 2023) Tradične vám prinášame najnovšie produkty a funkcie najväčšej CA na svete DigiCert. Po novom môžete ťažiť z výhod bezpečného uloženia Code Signing certifikátu v cloudu DigiCertu. Služba sa volá KeyLocker a je súčasťou platformy DigiCert ONE, nemusíte si však nič licencovať - jeho zriadenie je plne automatické a iba za malý príplatok ku Code Signing certifikátu.

Výhody KeyLockeru

KeyLocker je bezpečné cloudové úložisko kľúčov, ktoré funguje ako HSM. Ušetrí vám vysoké zriaďovacie náklady na HSM a cloud je na rozdiel od HSM dostupný všade, takže môžete podpisovať odkiaľkoľvek. Podpisovanie metódou hash signing je navyše rýchle a podpisované soubory sa neprenášajú cez internet. Najväčšou výhodou KeyLockeru je možnosť automatizácie podpisu (CI/CD), čo certifikát uložený na tokene neumožňuje. KeyLocker spĺňa prísné bezpečnostné normy FIPS 140-2 level 3 a CC EAL4+.

Ako KeyLocker využiť

V objednávke Code Signing (OV či EV) certifikátu zvolíte uloženie certifikátu - východzia možnosť je uloženie na token. Po novom môžete zvoliť uloženie do KeyLockeru. Po dokončení overenia bude certifikát vystavený a automaticky nahraný priamo do tejto služby a bude dostupný v cloude DigiCertu (v jeho cloudovom HSM). Prístupy k nemu dostane zákazník automaticky.

Viac informácii o KeyLockeru nájdete na jeho produktovej stránke.