Viacročné objednávky TLS certifikátov sú teraz dostupné

(31. 8. 2020) Po dlho avizovanom obmedzení platnosti TLS certifikátov na jeden rok prichádzame s novinkou - viacročnými objednávkami certifikátov. Zjednodušia vám správu certifikátov a administráciu spojenú s ich obnovou. Vďaka objednávke na viac rokov zároveň výrazne ušetríte.

Certifikát sa vydáva len na rok, ale objednať je ho možné až na 6 rokov

Od 1. 9. už nie je možné získať TLS certifikát na dlhšiu dobu ako 1 rok; to je dosť nepraktické pre ich správu a predlžovanie. V spolupráci s CA DigiCert sme pre vás pripravili možnosť objednania TLS certifikátov na viac rokov. Hlavnou výhodou viacročnej objednávky je značná úspora v porovnaní s obnovovaním certifikátu rok čo rok. TLS certifikáty si tak môžete objednať až na 6 rokov, čím ušetríte nie len na jeho cene, ale tiež čas venovaný objednávke predĺžovaniu.

Výhody viacročnej objednávky

Objednanie certifikátu na viac rokov prináša niekoľko výhod. Hlavné dôvody pre využitie sú tieto:

  • Ušetríte čas. Jedna objednávka a platba = menej administratívy.
  • Čím dlhšia platnosť objednávky, tým vyššia úspora vďaka znižujúcej sa ročnej cene.
  • Nadväzujúci jednoročný certifikát dostanete automaticky a včas, len ho vymeníte na servery.
  • Certifikát získate bez meškania a čakania, pretože overenie organizácie je automaticky prolongované, aby zostávalo platné.
Objednávka certifikátu na viac rokov

Ako funguje viacročná objednávka

Certifikát si môžete objednať až na 6 rokov; ročná cena postupne klesá a dlhšia platnosť je pre vás výhodnejšia. Po objednaní vám bude vydaný prvý certifikát na 398 dní a akonáhle sa bude blížiť jeho platnosť ku koncu, tak ho CA automaticky predĺži. Tento nadväzujúci certifikát od nás obdržíte a len vymeníte na servery. Potom stačí počkať ďalší rok na ďalší nadväzujúci certifikát. Nie je potrebné každý rok objednávať a platiť predlžovanie certifikátu.