Zmena pri použití FILE overenia domén

(24. 11. 2021) V dôsledku rozhodnutia CA/B fora došlo k zmene overenia pomocou FILE metódy na strane CA. Súborom FILEAUTH.TXT na FTP už nie je možné overiť subdoménu pomocou nadradenej domény, ale musia sa presne overiť všetky tvary uvedené v certifikáte. FILE overenie novo tiež nemožno použiť pre Wildcard domény.

Súbor na FTP musí byť novo nastavený pre všetky tvary domén, ktoré sú v objednávke certifikátu obsiahnuté. Pokiaľ je teda certifikát objednaný pre zoner.com a má súčasne s touto doménou zabezpečiť aj www.zoner. com, treba FILEAUTH string nastaviť pre oba tvary, teda pre zoner.com aj www.zoner.com.

Príklad overenia pri metóde FILE

Novo nestačí overiť doménu vyššej úrovne (nadradenú), ale musíte overiť všetky tvary domény, ktorá je v objednávke obsiahnutá (teda aj tvar s WWW sa overuje samostatne).

Príklad overenia SANov v certifikáte Umiestnenie overovacieho súboru Povolené pre certifikáty pred 16. 11. 2021 Povolené pre certifikáty vydané po 16. 11. 2021
sslmarket.com sslmarket.com Áno Áno
sub.sslmarket.com sub.example.com Áno Áno
sub.sslmarket.com sslmarket.com Áno

Nie

*.sslmarket.com sslmarket.com Áno

Nie

www.sslmarket.com sslmarket.com Áno

Nie

www.sub.sslmarket.com sub.sslmarket.com Áno

Nie


Nie ste si istí, ako doménu overiť? Poradíme

Ak máte nejaké nejasnosti, alebo pocit, že overenie neprebieha ako by malo, neváhajte nás kontaktovať. Vzhľadom na vyššiu prácnosť tohto alternatívneho overenia vám odporúčame radšej použiť DNS overenie.