SSL certifikáty

Digitálne certifikáty sú základným kameňom zabezpečenia, poskytovaného protokolmi SSL/TLS na internete. Pomáhajú šifrovať napríklad spojenie medzi používateľským prehliadačom a serverom, kde dochádza k výmene citlivých dát.
Druhou, rovnako dôležitou vlastnosťou SSL protokolu je potvrdenie pravosti servera, s ktorým komunikujeme. Jeho pravosť nám pomáhajú overiť webové prehliadače pomocou rozkliknutia "zámku" v adresnom riadku, alebo výrazne zeleným zafarbením adresy pri navštívení www stránok, zabezpečených EV certifikátom. Súčasne s autentizáciou servera môže prebiehať aj overenie z opačnej strany - identifikácia klienta voči serveru.

Sme najväčší dodávateľ SSL certifikátov v Slovenskej republike

ssl certifikát pre web

SSLmarket - váš partner pre SSL certifikáty

Spoločnosť ZONER, s.r.o., prevádzkovateľ sslmarket.sk, ponúka zabezpečenie SSL certifikátov už od roku 2005. Naším zákazníkom ponúkame profesionálnu podporu v slovenskom jazyku, ponúkame riešenie prípadných technických problémov. Vďaka kvalitnej a dlhodobej spolupráci sme získali najvyššie partnerské ohodnotenie a stali sa hlavnými partnermi certifikačných autorít Symantec, Thawte, GeoTrust a RapidSSL pre Slovenskú republiku.

  • podpora 24/7 v češtine
  • technická podpora pri problémoch
  • fakturácia v €
  • 30 dňová garancia vrátenia peňazí
  • prehľadná slovenská administrácia
  • najväčší výber SSL certifikátov
  • vystavenie SSL už od 2 minút
  • pregenerovanie SSL ZADARMO
  • ponúkame len dôveryhodné SSL certifikáty

Prečo používať SSL certifikát

SSL certifikát, inštalovaný na server, má za úlohu zabezpečiť dátový prenos proti "odpočúvaniu" a potvrdiť pravosť servera - prevádzkovateľa webových stránok. SSL certifikáty by mal používať každý, kto zhromažďuje prostredníctvom internetových stránok dôverné údaje (osobné údaje, heslá, čísla kreditných kariet, ...), súčasne ak dôverné údaje ponúka k nahliadnutiu prostredníctvom www stránok či aplikácií (rôzne administrácie, kde sa vyžaduje prihlásenie pomocou hesla) a tiež každý, kto chce svojim zákazníkom/návštevníkom stránok oznámiť informáciu - ÁNO, tieto stránky prevádzkuje naša spoločnosť, čo potvrdzuje náš certifikát, vystavený dôveryhodnou autoritou.
Dá sa povedať, že pre svoj projekt by si mal zabezpečiť SSL certifikát každý, kto má záujem chrániť informácie, ktoré prúdia medzi prehliadačom používateľa a jeho servermi, aby boli chránené pred hackermi a ďalšími online podvodníkmi. Na akejkoľvek webstránke, vyžadujúcej prístup po zadaní hesla, by malo byť použitie SSL certifikátov pre zabezpečenie serverov samozrejmosťou.

bezpečné ssl certifikáty

Čo je to SSL

SSL (Secure Sockets Layer) je nekomerčný otvorený protokol a v súčasnosti jedna z najviac používaných metód na zabezpečenie dátových prenosov v rámci internetu medzi serverom s webovou prezentáciou a prehliadačom (používateľom). V súčasnosti sa využíva protokol TLS (Transport Layer Security) vo verzii 1.2, čo je štandardizovaný protokol s vlastným RFC.

SSL protokol využíva na zabezpecenie šifrovania prenášaných dát a autentizáciu servera digitálne certifikáty. To, že sme pripojení na webové stránky, zabezpečené pomocou SSL protokolu, spoznáme podľa adresy stránky, ktorá obsahuje naviac písmeno "s", napr. https://www.sslmarket.sk/, alebo podľa upozornenia prehliadača ikonkou zámku. Výhodou SSL protokolu je aj to, že po technickej stránke sú servery aj prehliadače na využitie pripravené a prevádzkovateľ stránok (webmaster) musí len zabezpečiť presmerovanie na adresu s HTTPS protokolom a všetko je prakticky bez problémov funkčné.

Princíp funkcie SSL certifikátov je založený na asymetrickom šifrovaní, kde každá z komunikujúcich strán má dva šifrovacie kľúče - verejný a súkromný. Verejný kľúč je možné zverejniť a ak týmto verejným kľúčom dôjde k zašifrovaniu dát, je zabezpečené, že tieto dáta bude môcť rozšifrovať iba majiteľ použitého verejného kľúča svojím súkromným kľúčom (využitie pre šifrovanie). Na druhej strane, ak sa privátnym kľúčom zašifrujú dáta, len verejným kľúčom nie je možné ich rozšifrovať. To by moc nedávalo zmysel, pretože verejný kľúč má každý. Ak však verejný kľúč nesie informáciu, že patrí konkrétnemu subjektu (spoločnosti) a toto potvrdenie dá dôveryhodná autorita, máme istotu, že komunikujeme so správnym subjektom a nie s podvodníkom (využitie pre určenie pravosti)