Vygenerovanie CSR requestu (verejného kľúča)

Verejný kľúč, čiže CSR request, je žiadosť o certifikát, ktorú vygenerujete na serveri, kde bude SSL certifikát nainštalovaný. Certifikačná autorita tento váš verejný kľúč podpíše a vydá SSL certifikát. V našich Videonávodoch popisujeme generovanie CSR requestu na najpoužívanejších serveroch.

Vygenerovanie CSR priamo v SSLmarkete

CSR request si môžete vytvoriť priamo v administrácii SSLmarket. Táto možnosť Vám pomôže v prípade, keď nemáte prístup k serveru, nemáte k dispozícii administrátora servera pre vytvorenie CSR, alebo Vaše zariadenie vytvorenie CSR nepodporuje (NASy, sieťové prvky).

Pri každom dialógu pre vloženie CSR teraz vidíte novú možnosť Vygenerovať CSR.

Po jej stlačení bude vygenerovaný privátny kľúč a CSR request, ktoré uvidíte v dvoch formulároch. Privátny kľúč si skopírujte a uložte pre inštaláciu SSL certifikátu.

Privátny kľúč samozrejme neukladáme, takže ho nie je možné obnoviť! Uložte ho na bezpečnom mieste pre neskoršie nahranie na server. Privátny kľúč uchovávajte v súkromí - nesmie sa dostať do nepovolaných rúk! Slúži na dešifrovanie dát zašifrovaných certifikátom a bez neho certifikát nemôže na serveri fungovať.

Ako vygenerovať verejný kľúč (CSR) na serveri IIS 7

Verejný kľúč (CSR) je nevyhnutný pre vystavenie SSL certifikátu. Tento verejný kľúč Vám vygeneruje správca Vašich stránok (webhostingová spoločnosť) alebo priamo administrátor servera, kde je umiestnená doména, na ktorú sa SSL certifikát vystavuje. V tomto návode sa dozviete, ako vygenerovať verejný kľúč (žiadosť o certifikát) na serveri IIS 7.

Obsah a správnosť CSR requestu môžete overiť aj v našom nástroji na kontrolu CSR.

V prípade potreby neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu, ktorá vám pomôže s výberom certifikátu a akýmkoľvek dotazom.