Sprevádzkovanie (aktivácia) Code Signing EV certifikátu

Návod pre stiahnutie Code Signing EV certifikátu na token. Tento postup je potrebné vykonať po vystavení Code Signing EV certifikátu, ktorý je uložený na bezpečnostnom tokene. Token zasiela CA kuriérom po vystavení certifikátu.

Priebeh objednávky Code Signing EV certifikátu

Objednávka Code Signing EV certifikátu je u CA DigiCert plne automatizovaná. Po dokončení overenia je certifikát nahraný na token a poslaný zákazníkovi. Všetky informácie potrebné pre aktiváciu certifikátu nájdete v administrácii SSLmarketu v detaile objednávky (heslo k tokenu, utility).

Aktivácia tokenu pre Code Signing EV certifikát

Nový token

Po vydaní Code Signing EV certifikátu je token nakonfigurovaný a spolu s certifikátom poslaný kuriérom. Certifikát teda nedostanete e-mailom a nemusíte ho nikde hľadať. Token je nutné aktivovať v PC za pomocou obslužnej aplikácie SafeNet , ktorú nájdete tu . Token môžete využiť aj pre uloženie ostatných certifikátov DigiCert, funguje univerzálne .

Pre aktiváciu tokenu budete potrebovať individuálne heslo tokenu. Toto heslo nájdete po vystavení certifikátu a odoslaní tokenu v administrácii certifikátov v detaile objednávky.

Po zadaní hesla tokenu a za predpokladu inštalácie aplikácie SafeNet (pozri odkaz vyššie) môžete začať Code Signing EV certifikát používať.

Použitie existujúceho tokenu (renew)

Pre uloženie Code Signing EV certifikátu môžete použiť aj váš existujúci token, ak spĺňa normu FIPS 140-2 Level 2. Zoznam podporovaných zariadení nájdete v objednávke certifikátu a stačí vybrať ten správny.

Pokiaľ máte token svoj, alebo Code Signing certifikát obnovujete, tak po vydaní certifikátu vykonáte jeho import na token utilitou DigiCert Hardware Certificate Installer, ktorú si stiahnete tu.

Pri importe je nutné zadať heslo, ktoré nájdete v detaile Vašej objednávky v SSLmarketu.