GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard certifikát

Cenovo najdostupnejší SSL certifikát certifikačnej autority GeoTrust ponúka vďaka doménovému overeniu možnosť veľmi rýchleho vystavenia a nasadenia na servery. Ide o tzv."Low authenticated"certifikát obsahujúci informácie len o doméne, bez akýchkoľvek ďalších údajov.

DV Ověrenie domény
počet subdomén
podpora SANov
10 min doba vystavenia
100% dôveryhodnosť
 • Cena od {geotrust-quickssl-premium-wildcard_price_eur}
 • Platnosť {geotrust-quickssl-premium-wildcard_years_validity} roky
 • Zabezpečenie doména vrátane www
 • Dôveryhodnosť všetky počítače a mobily
 • Algoritmus verejného kľúča RSA
 • Symetrické šifrovanie 256 bitov
 • Dĺžka verejného kľúča 2.048 (3.072/4.096) bitov
 • Koreňová CA DigiCert Global Root
 • Garancia vrátenia peňazí 30 dní
 • Pregenerovanie certifikátu zadarmo
 • Možnosť pridania viac domén neumožňuje
 • Peňažná záruka $ 500.000

Odporúčané použitie certifikátu

SSL certifikát odporúčame používať pri projektoch, kde je kladený dôraz na rýchlosť získania certifikátu. Nachádza svoje využitie predovšetkým v intranetovom použití, interných systémoch alebo na menších webových projektoch, kde sa nevyžaduje overenie spoločnosti, pre ktorú bol SSL certifikát vystavený. Možno s ním zabezpečiť až 5 domén na neobmedzenom počte serverov.
Ak je kladený dôraz na používateľskú prístupnosť, vyššia garancia, odporúčame využiť EV certifikát (Extended Validation ) alebo niektorý z  OV certifikátov (Organization Validation).

Cenník GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard certifikátu

Certifikát GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard bol nahradený certifikátom GeoTrust Wildcard DV , ktorý nemá predchádzajúce obmedzenia a umožňuje použitie hviezdičkových SANov (viac domén v certifikáte).

Zobrazenie certifikátu v prehliadači

Všetky ponúkané SSL/TLS certifikáty sú plne dôveryhodné a návštevníci webových stránok nie sú obťažovaní akýmkoľvek hlásením o nedôveryhodnosti.

V internetovom prehliadači je informácia o zabezpečené komunikácii zobrazená v adresnom riadku pomocou ikonky zámočku a písmenká " s " u protokolu http.

Rozkliknutím zámočku si môžeme overiť prevádzkovateľa stránok a vydavateľa certifikátu. Viac informácií o zobrazení certifikátu v prehliadači .

Zobrazenie certifikátu GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard v adresnom riadku prehliadača

FAQ - najčastejšie otázky

Wildcard certifikát zabezpečí všetky subdomény na mieste hviezdičky. Typicky sa pomocou Wildcard zabezpečujú subdomény 3. rádu. Napríklad certifikát pre * .zoner.com zabezpečí subdomény mail.zoner.com, posta.zoner.com a ďalšie.
Ak je Wildcard certifikát vystavený v tvare 3L domény * .zoner.com, tak zabezpečuje zároveň aj 2L doménu zoner.com. V prípade hviezdičky na doméne nižšieho rádu to však neplatí (* .neco.zoner.com nezabezpečí neco.zoner.com).
Pre Wildcard certifikát sa CSR tvorí pre doménu vrátane uvedenia hviezdičky, teda napríklad * .zoner.com. Hviezdička zastupuje miesto budúcich subdomén, ktorých môže byť neobmedzený počet ..
CSR môžete vytvoriť priamo v objednávke SSLmarketu, takže si môžete ušetriť prácu. CSR je vytvorené tak, aby bolo správne k danej objednávke.
Do Wildcard certifikátu nie je možné pridať ďalšie príplatkové SANy. Ak však potrebujete certifikát, ktorý platí pre viac rôznych domén a obsahuje jeden hviezdičkový tvar, tak môžete zakúpiť OV certifikát a doň vložiť hviezdičkový (Wildcard) SAN.