GeoTrust QuickSSL Premium certifikát

Cenovo najdostupnejší SSL certifikát certifikačnej autority GeoTrust ponúka podporu SAN/UC so zabezpečením až 5 domén a vďaka doménovému overeniu ponúka možnosť veľmi rýchleho vystavenia a nasadenia na servery. Jedná se o tzv. "Low authenticated" certifikát, obsahujúci informácie len o doméne, bez akýchkoľvek ďalších údajov.

 • Vystavenie v priebehu niekoľkých minút
 • Dôveryhodný pre 99,9% prehliadačov
 • 30 dňová garancia vrátenia peňazí
 • Bezplatné pregenerovanie certifikátu
 • Hĺbka šifrovania 40-256 bitov
 • Hĺbka root certifikátu 2.048 bitov
 • Možnosť zabezpečenia až 5 domén
 • Peňažná záruka $500 000
 • Platnosť 1-4 roky
 • Skúšobný SSL certifikát na 30 dní ZADARMO
 • Zákaznícka podpora v češtine
Objednať

Odporúčané použitie certifikátu

SSL certifikát odporúčame využívať na projektoch, kde je kladený dôraz na rýchlosť získania certifikátu. Nachádza svoje využitie predovšetkým v intranetovom použití, interných systémoch alebo na menších webových projektoch, kde sa nevyžaduje overenie spoločnosti, pre ktorú bol SSL certifikát vystavený. Je možné ním zabezpečit až 5 domén na neobmedzenom počte serverov.
Ak je kladený dôraz na užívateľskú prístupnosť, vyššie garancie, odporúčame využiť EV certifikát (Extended Validation, alebo niektorý z OV certifikátov (Organization Validation).

Cenník GeoTrust QuickSSL Premium certifikátov

1 rok 2 roky 3 roky Objednať
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetríte
64,90 €
64,90 € / $149 / 50%
110,90 €
55,45 € / $261 / 50%
162,90 €
54,30 € / $372 / 50%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetríte
64,90 €
59,90 € / $149 / 50%
110,90 €
55,45 € / $261 / 50%
162,90 €
54,30 € / $372 / 50%
Rozšírenie SAN/UC 17,90 € 31,90 € 45,90 €

Rozšírenie SAN/UC - cena za 1 subjekt. Ceny sú uvedené bez DPH.
* Ku každej objednávke GeoTrust QuickSSL Premium certifikátu je možné objednať rozšírenie SAN/UC len v počte 4.

 • Detail certifikátu
 • Podpora viacerých domén (SAN/UC)
 • Overenie a čas vystavenia
 • Platnosť a obnova

Zobrazenie certifikátu v prehliadači

Všetky ponúkané SSL certifikáty sú plne dôveryhodné a návštevníci webových stránok nie sú obťažovaní akýmkoľvek hlásením o nedôveryhodnosti. V internetovom prehliadači je informácia o zabezpečenej komunikácii zobrazená v adresnom riadku ikonou zámku a písmenom "s" pri protokole http. Rozkliknutím zámku si môžeme overiť prevádzkovateľa stránok a vydávateľa certifikátu. Viac informácií o zobrazení certifikátu v prehliadači.

Zobrazenie certifikátu v prehliadači
Zobrazenie certifikátu v prehliadači

Podpora zabezpečenia viacerých domén

SSL certifikát podporuje technológiu SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), ktorá umožňuje chrániť jedným SSL certifikátom viacero domén (subjektov).Je možné tým výrazne šetriť vstupné náklady na získanie SSL zabezpečenia pre viac webových projektov.
Certifikát umožňuje získať k základnej doméne až 4 ďalšie domény (subjekty). Celkom tak je možné zabezpečiť až 5 spolu súvisiacich domén.
Na rozdiel od ostatných SAN certifikátov v našej ponuke však nie je možné zabezpečiť nesúvisiace domény a názvy. Dôvodom je najnižší typ overenia (DV), kde autorita overí len hlavnú doménu prostredníctvom e-mailu na nu zaslaného a iné nesúvisiace domény nemôže automaticky overiť.
Cena za rozšírenie SAN/UC je vždy za jeden subjekt a počet domén (subjektov) sa zadáva počas objednávky. Počas platnosti certifikátu je možné SAN domény meniť alebo tiež dopĺňať. Hlavnú doménu nie je možné v čase platnosti meniť.

Alternatívne mená
Pri objednaní certifikátu pre doménu 2. úrovne s www bude certifikát platný aj pre samostatnú doménu bez www. Certifikát potom obsahuje dva alternatívne názvy predmetu: www.nazov-domeny.sk a nazov-domeny.sk. Táto funkčnosť nie je však podporovaná pri iných kombináciách (napr. www.test.sslmarket.sk).

Príklady použitia

 • www.nazov-domeny.sk (FQDN - plne kvalifikované doménové meno)
 • mail.nazov-domeny.sk (subdoména)
 • shop.nazov-domeny.sk (subdoména hlavnej domény)
 • autodiscover.nazov-domeny.sk (služba Microsoft Exchange)

Upozornenie:Certifikát GeoTrust QuickSSL Premium umožňuje použiť ako SAN doménu len subdomény hlavnej overenej domény. Obmedzenie vyplýva z overenia certifikátu, ktoré je len doménové (DV certifikát) a automatické.
Ak potrebujete zabezpečiť viac rôznych (nesúvisiacich) domén, použite SAN certifikát s vyšším typom overenia, napríklad GeoTrust True BusinessID.

Spôsob overenia certifikátu

Proces vystavenia SSL certifikátu spočíva v zaslaní e-mailovej správy na vopred vybraný e-mail domény zo žiadosti o SSL certifikát (admin, administrator, hostmaster, webmaster, postmaster), prípadne na e-mailovú adresu majiteľa domény (čerpá sa z údajov registrov domén, v prípade domény SK z registra združenia SK-NIC). V obdržanej e-mailovej správe stačí len odsúhlasiť všetky údaje o žiadanom SSL certifikátu a proces overenia je dokončený s následným vystavením SSL certifikátu, ktorý je zaslaný na technický kontakt žiadateľa.

Čas vystavenia certifikátu

Pri vložení správneho CSR súboru do objednávky a vykonaní platby je proces overenia a vystavenia SSL certifikátu bežne dokončený počas niekoľkých minút.

Platnosť certifikátu

SSL certifikát je platný od dátumu, kedy je dokončené jeho overenie a certifikát je vystavený. Od tohoto dátumu sa počíta platnosť na daný počet rokov, ktorý bol zvolený v objednávke SSL certifikátu.

Pregenerovanie certifikátu (tzv. reissue)

Podľa potreby je možné si nechať certifikát kedykoľvek ZADARMO pregenerovať (napr. z dôvodu zmazania privátneho kľúča). Pre úspešné pregenerovanie je nutné dodať nový CSR súbor, ktorý obsahuje totožné údaje, ako v pôvodnej objednávke.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájiť 90 dní pred koncom jeho platnosti. Nie je nutné sa obávať straty zostávajúceho obdobia platnosti. Obnovenému certifikátu bude toto obdobie pripočítané, navyše sa nevyužité dni zaokrúhľujú na celé mesiace nahor. Pripočítanie zostávajúceho obdobia je možné len pri objednaní obnovy SSL certifikátu a uhradení min. 17 dní pred expiráciou.

Zobrazenie pečate certifikátu

Informácie o bezpečnosti na www stránkach je možné podporiť zobrazením pečate, ktorá je generovaná certifikačnou autoritou Symantec. Jedná sa o dynamický obrázok, podľa ktorého používateľ ihneď vie, že stránky sú zabezpečené SSL certifikátom. Kliknutím na pečať je možné overiť všetky informácie o certifikačnej autorite a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrať jeden z troch grafických variantov pečate. Využitie pečate na webových stránkach veľmi odporúčame.

Zobrazenie pečate certifikátu

Skúšobný certifikát

Pred samotným zakúpením je možné si na 30 dní úplne ZADARMO vyskúšať plne funkčný SSL certifikát GeoTrust. Je tak možné vyskúšať všetky vlastnosti, funkčnosť a nastavenie SSL certifikátu. Skúšobný SSL certifikát je vo Vašom prehliadači plne funkčný, má len obmedzenú platnosť na 30 dní.

 • Skúšobný SSL plne dôveryhodný
 • Úplne ZADARMO
 • Vystavenie počas niekoľkých minút
 • Platnosť 30 dní
 • Nutné vykonať e-mailové a telefonické overenie

Podrobný návod, ako si skúšobný SSL certifikát GeoTrust sprevádzkovať, nájdete v priloženom dokumente PDF.

Kompletný prehľad SSL certifikátov GeoTrust v našej ponuke

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena GeoTrust Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(od)
Platnosť
(roky)
Objednať
QuickSSL Premium 54,30 € $149 DV 4 10 minút 1-2 KúpiťDetail
QuickSSL Premium Wildcard 233 € $479 DV Ne 10 minút 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID 116,63 € $199 OV 4-250 2 dní 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID EV 149,95 € $299 EV 4-250 7 dní 1-2 KúpiťDetail
True BusinessID Wildcard 308,63 € $499 OV NIE 2 dní 1-2 KúpiťDetail