Inštalácia SSL/TLS certifikátu na webový server

Nižšie nájdete slovenské návody na inštaláciu SSL/TLS certifikátu pre konkrétny server. Ak nie je váš server zahrnutý v nasledujúcich návodoch, nájdete návod v angličtine na portáli podpory dotyčnej certifikačnej autority. Pre vybrané webové servery sme pripravili videonávod, ako vygenerovať CSR a nainštalovať certifikát na server.

Kde nájsť certifikát na inštaláciu

Akonáhle je dokončený proces overenia certifikátu, je vygenerovaný SSL/TLS certifikát zaslaný na e-mail technického kontaktu, prípadne ho kedykoľvek získate po prihlásení na váš zákaznický účet.

Apache a inštalácia SSL/TLS certifikátu

Apache

Apache je najpopulárnejší webový server. Spravuje sa cez editáciu konfiguračných súborov, ktoré má pre každú doménu (tzv. vhost). Inštalácia certifikátu sa teda skladá len z úpravy konfigurácie Apache.


V tomto článku nájdete návod na vytvorenie verejného klúča (CSR) a inštaláciu certifikátu na webový server Apache.

Server Apache Tomcat a inštalácia SSL/TLS certifikátu

Apache Tomcat

Aplikačný open source server Apache Tomcat je založený na jazyku Java a využívá na uloženie certifikátov a kľúčov Java Keystore. Inštalácia prebieha importom certifikátu do keystoru a úpravou konfigurácie servera.


V tomto článku nápovedy nájdete návod na inštaláciu certifikátu na Apache Tomcat webový server.

Server IIS 7 a IIS 6 a inštalácia SSL/TLS certifikátu

Windows Server 2012

IIS (Internet Information Services) je webový server dostupný na Windows Serveri, alebo je aj súčasťou Windows. Nasadenie certifikátu prebieha v grafickom rozhraní (GUI) Windows Servera a IIS, kde sa certifikát používa.


V tomto článku nápovedy nájdete návod na vytvorenie verejného klúča (CSR) a inštaláciu certifikátu na IIS 7 a IIS 6 webový server.

Server IIS 8, IIS 10 a inštalácia SSL/TLS certifikátu

Windows Server 2016

IIS (Internet Information Services) je webový server dostupný na Windows Serveri, alebo je aj súčasťou Windows. Nasadenie certifikátu prebieha v grafickom rozhraní (GUI) Windows Servera a IIS, kde sa certifikát používa.


V tomto článku nápovedy nájdete návod na vytvorenie verejného klúča (CSR) a inštaláciu certifikátu na IIS 8, IIS 10 webový server.

Server Microsoft Exchange a inštalácia SSL/TLS certifikátu

Microsoft Exchange

Server Exchange je veľmi populárnym riešením pre e-maily a groupware; postupom času sa spolu s ostatnými Microsoft službami presúva do cloudu a môžete ho prevádzkovať v čisto cloudovej podobe.


V tomto článku nápovedy nájdete návod na inštaláciu certifikátu na server Microsoft Exchange 2010 a 2007.

Server Nginx a inštalácia SSL/TLS certifikátu

Nginx

Nginx je softwarový webový server a reverzný proxy. Pracuje s protokolmi HTTP (i HTTPS), SMTP, POP3, IMAP a SSL. Zameriava sa predovšetkým na vysoký výkon a nízke nároky na pamäť.


V tomto článku nápovedy nájdete návod na vytvorenie verejného klúča (CSR) a inštaláciu certifikátu na Nginx webový server.

Kerio Connect (Mail server) a import SSL/TLS certifikátu

Kerio Connect Mail server

Kerio Connect je groupware a poštový server pre firmy. Inštalácia SSL/TLS certifikátu je veľmi jednoduchá a okrem uloženia certifikátov na server stačí len upraviť nastavenie v administračnom rozhraní.


V tomto článku nápovedy nájdete návod na inštaláciu certifikátu na Kerio Connect webový server.

NAS Synology a import SSL/TLS certifikátu

NAS Synology a import SSL/TLS certifikátu

NAS Synology je obľúbené riešenie na ukladanie súborov, ich zdieľanie, streamovanie multimediálnych súborov a veľa ďalších funkcií. Okrem zmienených úloh má Synology integrovaný web server. SSL/TLS certifikát můžete použiť pro samotný prístup do administrácie NASu, alebo pre web, bežiaci na SANe.


V tomto článku nápovedy nájdete návod na inštaláciu certifikátu na NAS Synology server. Návod je však obecne platný a je možné ho použiť na celom rade iných NASov.

Ak návod na inštaláciu nie je pre hľadaný server uvedený, odporúčame databázy znalostí certifikačných autorít. V nich sú uvedené všetky návody na inštaláciu SSL/TLS certifikátov na všetky bežne používané webové servery.


    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Naši certifikovaní pracovníci pre vás v sekcii Nápoveda pripravili najdôležitejšie informácie, týkajúce sa nášho systému SSLmarket a SSL certifikátov všeobecne.
    Nápovedu sme roztriedili do 6 rôznych tém, ktoré vám pomôžu sa zorientovať.

    Do nápovedy