Výber SSL/TLS certifikátu podľa overenia

SSL/TLS certifikáty od certifikačných autorít sú vystavované podľa vopred daných pravidiel a odporúčaní. Aby fungoval princíp dôveryhodnosti a bola zaistená bezpečnosť, musí prejsť každý certifikát overovacím procesom, než dôjde k jeho vystaveniu.

Overovací proces SSL/TLS certifikátov sa delí do troch základných skupín - doménové (DV), organizačné (OV) a rozšírené overenie (EV). Na základe vybraného spôsobu overenia sa odvíja doba vystavenia, zobrazenie informácií v internetových prehliadačoch a taktiež cena za SSL/TLS certifikát. V prípade že si nebudete vedieť rady, naši skúsení pracovníci radi poradia pri výbere vhodného typu SSL/TLS certifikátu.

Overenie domény (Domain Validation)

Cenovo najdostupnejšie SSL/TLS certifikáty, ktoré pre svoje overenie používajú iba základné overenie na úrovni domény, kedy je zasielaný iba verifikačný e-mail. Obrovskou výhodou DV certifikátov je ich rýchle vystavenie, ktoré môže byť vykonané v priebehu niekoľkých minút.

DV SSL/TLS certifikáty odporúčame používať pri projektoch, kde je kladený dôraz na rýchlosť získania certifikátu, účelnosť zabezpečenia a výhodnú cenu. Jeho uplatnenie je prakticky vo všetkých oblastiach vyžadujúcich SSL komunikáciu, prevažne však v intranetovom použití, interných systémoch alebo u menších webových projektov, kde sa nevyžaduje overenie spoločnosti, pre ktorú bol SSL/TLS certifikát vystavený.

Prehľad ponúkaných DV SSL/TLS certifikátov

SSL/TLS certifikát Cena od SSLmarket Cena CA Overenie Podpora SAN/UC Vystavenie (od) Platnosť (roky) Objednať
Ceny uvedené bez DPH.
SSL 123 45.95 € $149 DV NIE 10 minút 1-2 Kúpiť
GeoTrust QuickSSL Premium 54,30 € $149 DV 1-4 10 minut 1-2 Kúpiť
RapidSSL 11,66 € $49 DV NIE 2 minuty 1-2 Kúpiť

Overenie spoločnosti (Organization Validation)

SSL/TLS certifikáty, u ktorých dochádza pri procese overenia ku kompletnej identifikácii spoločnosti , pre ktorú je SSL/TLS certifikát vystavený. Overenie spoločnosti zdôrazňuje dôveryhodnosť prevádzkovateľa www projektu, návštevník má možnosť kedykoľvek si prevádzkovateľa stránok overiť. Certifikáty sú pomerne rýchlo vystavované, v bežnom prípade je overovací proces dokončený v priebehu niekoľkých pracovných dní.

OV SSL/TLS certifikáty nachádza využitie v komerčných webových projektoch, ako sú napríklad e-shopy, rezervačné systémy, alebo akékoľvek iné webové projekty, kde je vďaka vyššiemu stupňu overenie SSL/TLS certifikátu deklarovaný prevádzkovateľ stránok.

SSL/TLS certifikát Cena od SSLmarket Cena CA Overenie Podpora SAN/UC Vystavenie (od) Platnosť (roky) Objednať
Ceny uvedené bez DPH.
Web Server 99,45 € $199 OV 1-250 2 dnÍ 1-2 Kúpiť
Secure Site 299,97 € $399 OV 1-250 2 dnů 1-2 kúpiť
True BusinessID 116,63 € $199 OV 1-250 2 dnů 1-2 kúpiť

Rozšírené overenie (Extended Validation)

EV SSL/TLS certifikáty ponúkajú užívateľsky najbezpečnejšie formu komunikácie , pretože zabezpečené webové stránky sú v prehliadačoch jednoznačne identifikované výraznou zelenou farbou adresného riadku s informáciami o spoločnosti a certifikačnej autorite. Získaním EV SSL/TLS certifikátu každý prevádzkovateľ webového projektu deklaruje, že mu záleží na internetovej bezpečnosti a že chce patriť medzi top spoločnosti využívajúce tieto certifikáty.

SSL/TLS certifikát s rozšíreným overením (EV) nachádza využitie u projektov s požiadavkou na najvyšší stupeň dôveryhodnosti, typicky v bankovom a finančnom sektore a vo všetkých webových projektoch, kde je kladená požiadavka na najvyšší stupeň overenia a zabezpečenia.

SSL/TLS certifikát Cena od SSLmarket Cena CA Overenie Podpora
SAN/UC
Vystavenie
(od)
Platnosť
(roky)
Objednať
Ceny uvedené bez DPH.
GeoTrust True BusinessID EV 149,95 € $299 EV 1-250 7 dnů 1-2 Kúpiť
Thawte Web Server EV 225 € $299 EV 1-250 4 dny 1-2 Kúpiť
Symantec Secure Site EV 730,95 € $995 EV 1-250 5 dnů 1-2 Kúpiť
Symantec Secure Site Pre EV 1104,95 € $1499 EV 1-250 5 dnů 1-2 Kúpiť