Objednávka SSL certifikátu

Objednanie nového certifikátu

Ak si chcete objednať úplne nový certifikát, v hlavnom menu vášho účtu vyberte položku Objednať nový . Je možné si vybrať SSL certifikáty štyroch certifikačných autorít: THAWTE, Symantec, GeoTrust a RapidSSL .

Postup objednania:

Objednať nový certifikát

Zvoľte vybraný certifikát od vami preferovanej certifikačnej autority a kliknite na Objednať .

Technické parametre

Zadajte presný názov domény, na ktorej bude SSL certifikát funkčný. Vyberte si dĺžku platnosti certifikátu. Pri novej objednávke certifikátu ponechajte vyplnenú položku NEW a zvoľte platformu, na ktorom bude SSL certifikát funkčný.

Kontaktné informácie

Zadajte postupne kontaktné údaje, ktoré budú vedené k danému SSL certifikátu:

 • Majiteľ (vlastník) certifikátu - Majiteľ by mal by súhlasiť s majiteľom podľa registra SK-NIC alebo medzinárodného registra.
 • Osoba pre autorizáciu - Túto osobu bude kontaktovať autorita pre overenie objednávky.
 • Telefón - Oficiálne číslo firmy/žiadateľa, ktoré sa dá nájsť na internete alebo vo verejne dostupných zdrojoch.
 • Technický kontakt - Na e-mailovú adresu budú posielané technické informácie (návody a postupy pre sprevádzkovanie SSL) a tiež vystavený certifikát.
 • E-mail pre autorizáciu - V prípade voľby SSL certifikátu, ktorý sa overuje iba e-mailovou formou, vyberte e-mail, na ktorý bude odoslaná správa pre overenie žiadosti o certifikát.
 • Fakturačné údaje - zadajte údaje, na ktoré objednávka fakturovaná. Výzva k úhrade a následne daňový doklad budú zaslané na vyplnenú e-mailovú adresu.
 • Vloženie verejného kľúča (CSR)

  Ak máte už vygenerovaný verejný kľúč (CSR), prosíme o jeho vloženie. Informácie o tom, ako verejný kľúč (CSR) získať, nájdete v článku pomocníka o CSR . V prípade, že nemáte verejný kľúč (CSR), môžete ho kedykoľvek zadať alebo zaslať neskôr.

  Súhrn objednávky

  V súhrne objednávky skontrolujte všetky zadané údaje. Skontrolovať si môžete aj výslednú cenu SSL certifikátu. Prípadne je možné napísať poznámku pre upresnenie - pri zadaní poznámky bude objednávka certifikátu spracovaná manuálne. Pred odoslaním objednávky je nutné súhlasiť s obchodnými podmienkami.

  Obnova certifikátu (Renew)

  Ak bude váš SSL certifikát v najbližšej dobe expirovať (blíži sa koniec platnosti), je táto informácia zobrazená na úvodnej obrazovke vášho účtu v odseku Aktívne certifikáty . Pri danom certifikáte je dátum expirácie zobrazený červenou.
  Ak budete chcieť platnosť certifikátu predĺžiť, je nutné urobiť jeho obnovu, kedy si zobrazíte podrobnosti kliknutím na ikonku lupa a následne kliknete na tlačidlo RENEW .

  Zoznam objednávok

  Pod položkou Zoznam objednávok sa zobrazujú aktuálne riešené certifikáty. Podrobnosti objednávky sú zobrazené po vybraní ikonky lupa . V tejto časti je možné si upraviť niektoré zo zadaných údajov majiteľa certifikátu, technickej osoby a osoby pre autorizáciu. Ak nebol vložený verejný kľúč (CSR), je možné ho vložiť.

  Zoznam certifikátov

  Pod položkou Zoznam certifikátov nájdete všetky aktuálne platné certifikáty a certifikáty, ktoré sú už po expirácii.
  Ak budete chcieť platnosť certifikátu predĺžiť, je nutné urobiť jeho obnovu, kedy si zobrazíte podrobnosti kliknutím na ikonku lupa a následne kliknete na tlačidlo RENEW .

  V prípade potreby neváhajte kontaktovať našu zákaznícku podporu , ktorá vám pomôže s výberom certifikátu a akýmkoľvek dotazom.