Symantec Code Signing certifikát objednať

Symantec Code Signing je prestížny certifikát, ktorý umožňuje vývojárom a softvérovým firmám pridať k aplikácii distribuovanej cez internet digitálny podpis . Akákoľvek zmena kódu pri distribúcii k zákazníkovi je vďaka podpísaniu zistená a aplikácia bude označená za nedôveryhodnú. Podpísaním aplikácie pomocou Symantec Code Signing certifikátu budú mať užívatelia istotu, že získaný softvér pochádza jednoznačne od spoločnosti, ktorá ho vytvorila.

{symantec_code_signing_validation_type} {symantec_code_signing_validation_type_text}
1 Názov firmy
podpora SANu
{symantec_code_signing_issuance_time} doba vystavenia
100% dôveryhodnosť
 • Cena od {symantec_code_signing_price_eur}
 • Platnosť {symantec_code_signing_years_validity} roky
 • Zabezpečenie desktopové a mobilné aplikácie
 • Dôveryhodnosť všetky počítače a mobily
 • Algoritmus verejného kľúča RSA
 • Symetrické šifrovanie 256 bitov
 • Dĺžka verejného kľúča 2.048 (3.072/4.096) bitov
 • Koreňová CA DigiCert Global G2
 • Garancia vrátenia peňazí 30 dní
 • Pregenerovanie certifikátu zadarmo
 • Možnosť pridania viac domén neumožňuje
 • Privátny kľúč na tokenu nie

Odporúčané použitie certifikátu

Certifikát nachádza svoje využitie predovšetkým u vývojárov a softvérových firmách, ktoré vyžadujú mať svoje aplikácie distribuovanej cez internet digitálne podpísané a zabezpečené od svetovo najuznávanejšej certifikačnej autority.

Cenník Symantec Code Signing certifikátu

Pred samotným zakúpením je možné si na 21 dní ZADARMO vyskúšať plne funkčný SSL certifikát Symantec, všetky jeho vlastnosti, funkčnosť a nastavenie SSL certifikátu.

Predaj Symantec Code Signing certifikátu bol ukončený, produkt je nahradený DigiCert Code Signing certifikátom

Zobrazenie certifikátu

Po spustení aplikácie, podpísanej Symantec Code Signing certifikátom, je zobrazená úvodná informácia o spúšťanom súbore, ale predovšetkým je zobrazená informácia o dôveryhodnosti spoločnosti, ktorou bola aplikácia digitálne podpísaná. V detaile je možné zistiť dátum podpísania aplikácie, podrobnosti o certifikačnej autorite, atď.

Detail certifikátu Symantec Code Signing

Podporované platformy

Podľa používanej platformy je možné si vybrať Symantec Code Signing certifikát presne pre Vaše účely.

Microsoft® Authenticode®

Certifikát je určený pre podpis súborov .exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, a .xap, rovnako ako pre podpis kernel-mode aplikácií. Je potrebný pre získanie certifikácie Microsoft Windows Logo.

Java

Certifikát určený pre Java aplikácie pre desktop aj mobilné zariadenia. Podpisuje súbory .jar a je podporovaný prostredím Java Runtime Environment (JRE).

Microsoft® Office and VBA

Certifikát je určený pre podpis VBA objektov a makier. Vhodné pre Microsoft Office a aplikácie tretích strán používajúcich VBA.

Adobe® AIR®

Digitálne podpisuje súbory .air or .airi. Nutné pre všetky aplikácie založené na AIR.

Android

Certifikát je určený pre podpis súborov .apk pre platformu Android.

Microsoft Windows Phone

Digitálne podpisuje kód pre Windows Phone and Xbox 360. Podpísanie je nutné pre zverejnenie aplikácie v službe Microsoft App Hub.

Qualcomm BREW

Digitálne podpisuje BREW aplikácie vývojárov.

FAQ - najčastejšie otázky

Podpis aplikácie je nutný pre jej distribúciu - bez nej nie je možné vydávať mobilné aplikácie a aplikácie pre desktop by blokoval operačný systém a vôbec ich nespustil. Podpisovanie aplikácií je teda pre ich distribúciu nevyhnutné.
Na platforme Windows sa dôveryhodnosť reputácia určuje pomocou SmartScreen filtra. Predtým bol súčasťou Internet Exploreru, dnes je priamo súčasťou Windows. Po podpísaní a vydaní aplikácie trvá určitú dobu, než sa táto reputácia vytvorí. Systém Windows ju teda môže chcieť blokovať aj s digitálnym podpisom. Riešením takéhoto problému je potom len použitie podpisu s Code Signing EV certifikátom , ktorého podpis je vo Windows vždy dôveryhodný a k blokovaniu nedôjde.
Všeobecne platí, že digitálny podpis aplikácie ako taký nezaručuje bezproblémové spustenie pre užívateľov. Napríklad Java applety vyvolávajú bezpečnostné varovanie už z povahy svojej platformy, ktorá nie je považovaná za príliš bezpečnú.
Podpis je možné vykonávať na akejkoľvek platforme, ktorá to vie. Podpisovanie prebieha cez nástroje danej vývojovej platformy a v nich sa odkazuje na úložisko obsahujúce certifikát, alebo na konkrétny súbor (PFX).
Code Signing certifikát môže podpisovať kód a aplikácie pre všetky platformy, nie je viazaný na jednu. Typické použitie je pre Microsoft Authenticode, ale môžete s ním podpisovať aj aplikácie pre Javu.
Z pohľadu vývojového prostredia je to opäť ľahostajné - certifikát Code Signing bude fungovať s každým vývojovým prostredím, ktoré podporuje podpisovanie aplikácií a kódu. Vo Windows sa typicky používa nástroj Signtool, ktorý je súčasťou Windows SDK.
Jediná výnimka je u Code Signing EV certifikátu - tento typ certifikátu potrebuje pre podpis podpornej aplikácie SafeNet a teda systém Windows.