Algoritmus SHA-2 je teraz východzí, GeoTrust EV má nový Intermediate

(10. 12. 2014) Certifikačné autority Symantec budú teraz používať ako východzí algoritmus SHA-2. Použitie SHA-1 je časovo obmedzené. GeoTrust EV certifikát má nový Intermediate certifikát.

Východzím algoritmom pre podpis CA je SHA-2

Od včerajška budú certifikačné autority používať na svoj podpis vo vystavených certifikátoch ako východzí algoritmus SHA-2. Tento krok je súčasťou plynulého prechodu z SHA-1. Viac informácií o prechode z SHA-1 na SHA-2 nájdete v našom Magazíne o SSL certifikátoch..

SSLmarket umožňuje zákazníkom upresniť algoritmus pri každej objednávke certifikátu. Východzia voľba je teraz SHA-2, a certifikát s SHA-1 bude vystavený len ak bude táto možnosť zvolená.

Môžem ešte použiť SHA-1?

Na použitie SHA-1 platia reštrikcie. Symantec a podriadené autority SHA-1 nepoužijú pri certifikáte, ktorý má expiráciu po 31. 12. 2016. Taká objednávka certifikátu či predĺženia už nebude s SHA-1 prijatá.

Nový Intermediate pre GeoTrust True BusinessEV

Najobľúbenejší EV certifikát v našej ponuke dostáva nový Intermediate certifikát, bude teda vystavovaný novou autoritou.

Pre zákazníkov SSLmarketu to však neznamená komplikáciu, pretože ku každému certifikátu dostanú vždy úplne zodpovedajúce certifikáty CA. Pri každej objednávke posielame Intermediate certifikáty, ktoré k nim pridáva vystavujúca autorita.

V prípade potreby sa neváhejte obrátiť na zákaznicku podporu SSLmarket.