Chrome 62 sprísni pravidlá pre nezabezpečené stránky na HTTP

(18.9.2017) Ak vaše stránky stále bežia na zastaralom protokole HTTP, máte najvyšší čas to zmeniť. Nová verzia Google Chrome 62, ktorá vyjde už v októbri 2017, ešte viac sprísni pravidlá pre nezabezpečené weby a prinesie dve ďalšie zásadné zmeny v upozorňovaní na nedôveryhodné stránky.

Upozornenie Nezabezpečené sa objaví u všetkých formulárov na HTTP

Prehliadač Chrome už varuje používateľov na nezabezpečené prihlasovacie formuláre a formuláre, cez ktoré prebiehajú platby. V novo vydanej verzii ale bude aktívne upozorňovať na všetky stránky, ktoré pobežia na protokole HTTP a do ktorých používateľ zadá akékoľvek dáta. Pôjde teda o nezabezpečené stránky so všetkými formulármi, kam používateľ napíše napríklad svoj e-mail, telefón alebo ďalšie údaje.

Prečo Google Chrome varuje používateľov? Protokol HTTP je už zastaralý a hrozí pri ňom riziko odpočúvania prenášaných dát a následne aj ich zneužitie. Google sa snaží vyvíjať iniciatívu na rýchlejšie presadenie šifrovaného protokolu HTTPS a lepšie zabezpečenie používateľov webu.

Chrome upozorní na všetky stránky na HTTP v anonymnom režime

Druhým opatrením novej verzie prehliadača Chrome je upozorniť používateľa v anonymnom režime na prehliadanie všetkých stránok na HTTP. Časom potom Google plánuje použiť rovnaké varovanie pre všetky stránky na HTTP aj v štandardnom režime.

Ak vaše stránky stále bežia na zastaralom protokole HTTP, máte skvelú príležitosť prejsť na šifrovaný protokol. Na zapnutie HTTPS potrebujete správny SSL certifikát.

Jednoduchá cesta k zabezpečeniu vášho webu

SSL certifikát slúži ako nástroj na zabezpečenie prenosu dát v rámci internetu medzi serverom s webovou prezentáciou a prehliadačom (používateľom). Na SSLmarket zabezpečujeme naším zákazníkom dôveryhodné SSL certifikáty od tých najväčších certifikačných autorít. Stačí si len vybrať. Navyše vám s výberom toho správneho certifikátu poradíme a naša technická podpora vám pomôže s jeho nastavením.

Využite jednoduchú cestu k získaniu dôveryhodného SSL certifikátu ešte dnes. Obráťte sa na nás.