Inštalácia certifikátu SSL/TLS na server

Pripravili sme pre vás slovenské návody na inštaláciu SSL certifikátu na najčastejšie používané servery vrátane Microsoft Exchange. Pri inštalácii nezabudnite na intermediate certifikáty, ktoré musia byť na serveri nainštalované pre zaistenie plnej dôveryhodnosti certifikátu. Presný postup ako certifikát nainštalovať nájdete v nasledujúcich krokoch.

Inštalácia SSL/TLS certifikátu na webový server

Inštalácia SSL/TLS certifikátu na webový server je jednoduchá a po prvej skúsenosti ju budete určite perfektne ovládať. U nás nájdete návody na celý rad serverov. Rozcestník a prehľad návodov pre webové servery nájdete v článku Inštalácia SSL/TLS certifikátu na webový server.

Inštalácia intermediate certifikátu na server

Intermediate certifikát je vydavateľ certifikátu pre vašu doménu. Zaisťuje dôveryhodnosť napojením na koreňový certifikát CA, ktorý je rozšírený vo všetkých počítačoch, mobiloch a iných zariadeniach. Jeho absencia sa môže prejaviť hláškou o nedôveryhodnosti spojenia. Viac informácií nájdete v článku Inštalácia intermediate certifikátu na server.

Pre správnu funkciu certifikátu (najmä na mobiloch) nezabudnite na server naimportovať Intermediate certifikát. Nájdete ho v e-maile s vydaným certifikátom.

Inštalácia SSL/TLS certifikátu na iný druh servera či zariadenia

Návody pre poštové servery aj iné riešenia (NASú nájdete v prehľade Inštalácia SSL na webový server. Pokiaľ v tomto zozname nie je vaše zariadenie zahrnuté, odporúčame nahliadnuť do manuálu či kontaktovať podporu výrobcu.

Kontrola inštalácie SSL/TLS certifikátu

Kontrola výsledku inštalácie je nevyhnutným záverom celého procesu. Presvedčte sa o tom, že certifikát je nasadený správne a všetko funguje ako má. Na základnú kontrolu inštalácie môžete využiť náš overovač; na kontrolu celkovej úrovne zabezpečenia servera odporúčame komplexný nástroj SSLlabs Server Test. Viac nástrojov na kontrolu nájdete v článku Kontrola inštalácia.

Zobrazenie pečate certifikátu

Certifikáty vydané našimi certifikačnými autoritami umožňujú zobrazenie pečate na vašom webe. Okrem najlacnejších certifikátov RapidSSL sú pečate aktívne a po kliknutí zobrazí informácie o certifikáte na doméne. Návod a viac informácií nájdete v článku Zobrazenie pečate.


Pomoc s SSL certifikáty

Je toho na vás veľa?

napíšte nám
admin@zoner.sk
Kontaktný formulár
zavolajte nám
+421 2 682 65 986
Bol tento článok pre vás užitočný?